Kiedy zbliża się urlop, a znudziły się już pobliskie, często odwiedzane kraje, warto wziąć pod uwagę nieco dalsze, bardziej egzotyczne kierunki. To gwarancja zupełnie innych wrażeń, spotkania z odmienną kulturą i ludźmi.

Przeglądając oferty last minute na stronie https://dreamtours.pl łatwo trafić na wycieczkę do krainy marzeń za naprawdę rozsądną cenę. Jest więc duża szansa na to, by spędzić tegoroczne wakacje na Mauritiusie lub w Tajlandii, a może skusi nas zielona Jamajka? Długo wyczekiwane wakacje bez problemu mogą być okazją, by odbyć niezapomnianą podróż życia.

  1. Wakacje w Meksyku – śladami Majów i Azteków
  2. Słoneczna Jamajka – czar Karaibów
  3. Wakacje na Mauritiusie – w tropikalnym raju
  4. Tajlandia – nowoczesność w dżungli

Wakacje w Meksyku – śladami Majów i Azteków

Nie tylko Egipt słynie z piramid – te w Meksyku są równie imponujące, w dodatku łatwiej dostępne. To pamiątka po rdzennych mieszkańcach tych ziem, Majach i Aztekach. Ich ukryte w dżungli miasta to cel podroży tysięcy turystów, pragnących zwiedzić te niesamowite projekty urbanistyczne starożytnych Indian. Wakacje w Meksyku to okazja by zobaczyć słynną Bramę Słońca w Tiahuanaco, a wieczorem, przy szklaneczce oryginalnej tequili obserwować zachód słońca nad kryształowo czystą wodą. Olbrzymim rarytasem dla turystów jest oczywiście słynna meksykańska kuchnia, której warto skosztować wsłuchując się w klimatyczną muzykę graną przez lokalnych artystów. Wakacje w Meksyku to niespotykana, klimatyczna przygoda.

Słoneczna Jamajka – czar Karaibów

Jamajka – na dźwięk tego słowa przed oczyma pojawia się oczywiście Bob Marley i klimatyczne reggae. A czyż może być coś bardziej klimatycznego, niż kołysać się w rytmach tej muzyki w jej kolebce, którą niewątpliwie jest Jamajka? Oczywiście spacerując wówczas po białym, karaibskim piasku na brzegu oceanu i delektując się kolejnym jamajski, specjałem, czyli rumem? Pełno tu ciekawych miejsc, klimatycznych miasteczek, z pewnością zadowoleni będą fani żeglarstwa czy surfingu. Jamajka to miejsce kojarzące się z totalnym wyluzowaniem i z pewnością warto je odwiedzić podczas urlopu.

Wakacje na Mauritiusie – w tropikalnym raju

Tropikalny raj – tak mówi się o tej wyspie. I nieprzypadkowo – wakacje na Mauritiusie to gwarancja niezapomnianych wrażeń, Począwszy od dziesiątek luksusowych hoteli, rozsianych po całym wybrzeżu tej niewielkiej wyspy, aż po podwodne królestwo koralowców, które zachęca turystów do podwodnych wycieczek. Woda w oceanie jest zaskakująco przeźroczysta, więc nurkowanie wśród barwnych raf koralowych to czysta przyjemność. A po południu można na środku wyspy rozegrać ze znajomymi partyjkę golfa. Wakacje na Mauritiusie to wyjątkowa okazja, by poczuć klimat Karaibów i zachwycić się pięknem podwodnej fauny.

Tajlandia – nowoczesność w dżungli

Tajlandia to bardzo chętnie wybierany kierunek przez turystów. Z jednej strony nowoczesny Bangkok, z drugiej pokrywająca sporą część kraju dżungla i znajdujące się w niej buddyjskie świątynie. Łatwo dosłownie w ciągu chwili z mocno zurbanizowanego otoczenia znaleźć się w klimatycznym, zabytkowym miejscu, przysłoniętym gąszczem roślinności. Dobrze jest, aby planując wakacje w Tajlandii udać się tam podczas trwania europejskiej zimy, gdyż panuje wtedy pora ciepła i sucha – idealna na urlop. Warto rozejrzeć się wcześniej na https://dreamtours.pl/wakacje/tajlandia i wybrać odpowiedni termin. W ofercie last minute można znaleźć zarówno interesującą nas datę wycieczki, jak i atrakcyjną cenę.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here