Bus busowi nierówny – o zaletach korzystania z busów

0
1606

Jakość busów kursujących po naszych krajowych drogach zmienia się z roku na rok. Do niedawna jeszcze dominowały przede wszystkim olbrzymie autobusy, wynajmowane przez duże grupy wycieczkowe. Ich zaletą była możliwość pomieszczenia sporej ilości pasażerów; do minusów zaliczyć należy niski poziom komfortu jazdy oraz przestarzałą technologię. Każdy z nas kojarzy – niezbyt dziś atrakcyjne olbrzymie PKSy, wiozące wczasowiczów na urlop. Obecnie coraz częściej korzysta się z mniejszych busów, które równie dobrze sprawdzają się w transporcie wycieczek zorganizowanych (i nie tylko). O ich zaletach mógł się przekonać każdy, kto choć raz odbył podróż takim busem.

O wynajmie busów słów kilka

Busy o jakich mowa to środki transportu mogące pomieścić zazwyczaj od 8 do 9 osób. Są to niezwykle komfortowe środki transportu zapewniające podróżującym zdecydowanie więcej wolnej przestrzeni i dostęp do różnych wygód, niż ma to miejsce w przypadku zwykłych autobusów. Przede wszystkim, w niemal wszystkich busach znajduje się instalacja klimatyzacyjna, która znacząco poprawia warunki panujące wewnątrz kabiny. Mniejsza ilość pasażerów również wpływa pozytywnie na komfort jazdy. Dużo wolnej przestrzeni pozwala na dostosowanie ułożenia fotelu do indywidualnych wymogów. Z tego powodu podróżujący busami często przesypiają całą podróż, bez obaw, że pozycja ich fotela będzie przeszkadzać innym podróżującym.

W pojazdach takich podróżujemy zarówno na krótkie, jak i długie dystanse. Wykorzystuje się je często w transportach zorganizowanych, na przykład w transferach na i do lotniska – z uwagi na dużą pojemność bagażnika oraz ogólną ładowność. Busy mogą z łatwością pomieścić pasażerów, ich bagaż podręczny oraz dodatkowe torby, walizki i plecaki.

Busy świetnie sprawdzają się także w podróżach na długi dystans. Korzystają z nich przede wszystkim osoby podróżujące za granicę do państw Europy Zachodniej lub Południowej. Choć szybkość przemieszczania się nie jest tak duża, jak w przypadku samolotów, busy dysponują zdecydowaną zaletą. Pozwalają na dotarcie do tych miejscowości i regionów, w których nie znajdują się lotniska. Dzięki temu podróż busem to często wybór osób mieszkających na stałe lub pracujących za granicą, które odwiedzają swoje rodzime miejsca w Polsce.

Wynajem busów – gdzie i kogo warto polecić?

Obecnie funkcjonuje w naszym kraju mnóstwo firm specjalizujących się w organizowaniu transportu busowego, a także wynajmowaniu busów osobom prywatnym. Z ich oferty korzystają różne osoby, zarówno urlopowicze, osoby podróżujące na długi dystans, jak i ci, których samochód uległ awarii i potrzebują zastąpić go pojemnym pojazdem. Wynajem busów jest przy tym bardzo łatwy i wymaga z naszej strony jedynie nawiązania kontaktu z dostawcą.

Wśród aktywnie działających na terytorium naszego kraju firm, warto zwrócić uwagę na Finserv, z którego ofertą można zapoznać się pod adresem: www.finserv.com.pl. Na flotę Finserv składa się kilka busów różnych marek, wyposażonych w różne zestawy udogodnień. Znajdziemy zarówno pojazdy 8- jak i 9-osobowe. Dostępne pojazdy tworzą trzy różne kategorie, dostosowane do potrzeb określonych grup odbiorców: OPTIMUM, LUX oraz VIP. W zależności od wymogów osób podróżujących, ich statusu i miejsca podróży, można dobrać pojazd odpowiadający konkretnym potrzebom. 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here