Planowanie wakacji nad morzem to dla wielu osób spore wyzwanie. Niekiedy sam wybór odpowiedniej miejscowości zajmuje bardzo dużo czasu, nie mówiąc już o poszukiwaniach noclegu wymagających wyjątkowego skupienia i dokładności. Dlatego dobrze jest nieco bliżej poznać niektóre miejsca oraz odkryć ich najważniejsze zalety, by nieco sobie ten wybór ułatwić. Nad polskim morzem jedną z lokalizacji wartych uwagi są z pewnością Gąski.

Wyjątkowe położenie Gąsek

Mimo że Gąski nie są zbyt dużą wsią letniskową, to ich usytuowanie w pobliżu większych miast takich jak Mielno czy Ustronie Morskie znacznie ułatwia transport i umożliwia odkrywanie wielu nowych terenów podczas jednego wyjazdu. Warto też wiedzieć, że Gąski znajdują się na terenie wyjątkowo pięknego Koszalińskiego Pasu Nadmorskiego, co znacznie urozmaica wakacje i umożliwia prawdziwie aktywny wypoczynek nad morzem.

Malownicza i szeroka plaża

Gąski z pewnością nie są miejscem, w którym co roku można spotkać ogromne tłumy turystów – jest to raczej nadmorska wieś przeznaczona dla osób, które podczas wyjazdu na urlop cenią sobie przede wszystkim ciszę, czystość oraz spokój. Co za tym idzie, plaża w Gąskach pozwala na niczym niezmącony odpoczynek i zapewnia każdemu turyście dużo miejsca, ponieważ jest też wyjątkowo szeroka. Dzięki temu spacery brzegiem morza stają się prawdziwą przyjemnością i okazją do wielu przemyśleń, których nie dałoby się uskutecznić w codziennym zgiełku miasta.

Latarnia morska oraz Pałac Morski

Niezwykłą atrakcją, którą można spotkać w Gąskach, jest także zabytkowa latarnia morska z XIX wieku. Na jej szczyt prowadzi 190 schodów, ale widoki, które można podziwiać na górze, z pewnością są warte ich pokonania. Co więcej, latarnia morska znajduje się w bardzo malowniczej okolicy, a tuż przy niej mieści się także domek latarnika i punkty z jedzeniem oraz niepowtarzalnymi pamiątkami.

Dla osób, które pasjonują się zabytkami, ciekawym punktem na mapie będzie też Pałac Morski datowany na drugą połowę XIX wieku i wybudowany w neoklasycznym stylu. Ozdabia go duży oraz niezwykle malowniczy park, który świetnie się prezentuje o każdej porze roku. Warto wiedzieć, że obecnie Pałac Morski pełni także funkcję ośrodka wypoczynkowego, co gwarantuje niezapomniane noclegi w Gąskach w bardzo komfortowych warunkach.

Baza noclegowa w Gąskach

W Gąskach zdecydowanie największą popularnością cieszą się domki na wynajem. Wynika to z faktu, że często występują w bardzo atrakcyjnych cenach, znajdują się blisko morza i zapewniają gościom sporo prywatności. Mimo to na miejscu można spotkać także wiele zadbanych pensjonatów i apartamentów. Dla osób, które chcą spędzić więcej czasu na świeżym powietrzu dobrym rozwiązaniem będą pola namiotowe albo gospodarstwa agroturystyczne.

Niezwykle pomocna w poszukiwaniach idealnego noclegu może być strona PrzyMorzu.pl. Jej użytkownicy mają dostęp do wielu różnych filtrów, które pozwalają w krótkim czasie znaleźć wszystkie godne uwagi kwatery. Dobrze dobrany nocleg jest bardzo ważny podczas całych wakacji, dlatego warto wybrać go z głową i bez pośpiechu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here