Kraków jest jednym z najbardziej wyjątkowych polskich miast. To była stolica naszego kraju, dlatego każdy, podobnie jak samą Warszawę, powinien do niej zajrzeć przynajmniej raz w swoim życiu. Jeżeli sam nigdy wcześniej nie byłeś w tym mieście, a akurat dysponujesz jakimś wolnym weekendem, koniecznie powinieneś zajrzeć podczas tych dni właśnie do Krakowa.

Zaplanuj już teraz całą swoją wycieczkę!

Od razu zarezerwuj dla siebie dwa noclegi w jednym z ośrodków turystycznych i pomyśl o tym, co mógłbyś zobaczyć w tym mieście. Zakochasz się w jego tradycji i niesamowitej historii, która przybliży ci dzieje całej Polski. Będziesz zafascynowany niezwykłym klimatem tego miasta, które nigdy nie śpi – w porze dziennej jest miejscem skupiającym w sobie rzesze turystów, a podczas wieczorów i nocy przemienia się w rozrywkową stolicę studentów i młodych ludzi.

Oczywiście gdybyś chciał zajrzeć do wszystkich ciekawych i bardziej wartościowych zakątków Krakowa, musiałbyś przeznaczyć na swoje zwiedzanie przynajmniej jeden cały tydzień, ale w ciągu trzech wolnych dni także uda ci się sporo rzeczy zobaczyć. Kraków – co zwiedzać? Sprawdź to i od razu zaplanuj swój cały weekend.

Dobry plan działania jest bowiem podstawą udanej i efektywnej wycieczki. Jeśli odpowiednio wcześnie go nie stworzysz, później możesz pogubić się w nowym mieście, tracąc swój cenny czas (którego będziesz mieć niewiele) na wynajdywanie kolejnych zabytków i wartościowych obiektów.

rynek Krakowa

Wszystkie informacje, które zostały zawarte w tym artykule, pomogą ci w planowaniu całego weekendu. Nie ma znaczenia tutaj to, z kim chcesz się na niego wybrać. Możesz pojechać zupełnie sam lub zabrać ze sobą paczkę znajomych bądź najbliższą rodzinę, aby spędzić ten wartościowy czas w przyjemnym dla ciebie gronie. Przygotuj się jednak na całą masę atrakcji i intensywne zwiedzanie. Dysponują zaledwie trzema wolnymi dniami, musisz po prostu jak najlepiej je wykorzystać i podczas każdej chwili coś robić, aby nie stracić żadnej cennej godziny.

Potraktuj taką podróż jak szansę na dowiedzenie się czegoś o swoim kraju i jego najważniejszych zabytkach. Nie myśl o odpoczynku czy zwykłym relaksie. Gdybyś chciał po prostu wypocząć, prawdopodobnie udałbyś się nad polskie morze, a skoro zdecydowałeś się zwiedzić sam Kraków, zapewne chcesz dzięki takiej wycieczce zapewnić sobie sporą ilość nowych informacji i przeżyć. Odkryj zatem zróżnicowane oblicza tego niezwykłego miasta. Najprawdopodobniej od razu się w nim zakochasz i postanowisz jeszcze wielokrotnie do niego powrócić.

Kraków cieszy się ogromną popularnością wśród turystów przede wszystkim w sezonie letnim. Przyjeżdżają do niego ludzie zza granicy, dlatego na rynku tego miasta zawsze spotkasz wycieczki z różnych krajów oprowadzane przez przewodników. Latem masz też szansę na zobaczenie większej ilości zabytków. Obiekty turystyczne czy muzea w sezonie wakacyjnym otwarte są po prostu dłużej, dlatego możesz je zwiedzać nawet w godzinach wieczornych, co jesienią i zimą jest po prostu niemożliwe.

Jeżeli jednak myślisz o takiej wycieczce dopiero pod koniec roku, czyli właśnie teraz, też możesz ją spędzić w sposób udany i wartościowy. Nawet jesienią i zimą Kraków będzie w stanie zachwycić cię swoim pięknem. Musisz tylko dać mu na to szansę i jeszcze lepiej przyłożyć się do planowania całej wycieczki, dysponując niestety krótszym dniem i mniejszą ilość godzin do wykorzystania.

Kraków – co zwiedzać?

wawel

Na pewno sam znasz już nazwy wielu zabytków i obiektów historycznych występujących w tym mieście. Raz jeszcze się im przyjrzyj. Poszukaj ich na stronach internetowych poświęconych turystyce i zobacz, czy rzeczywiście warto by było je odwiedzić. Jeśli nie do końca są one polecane przez innych turystów, którzy uznają je za niezbyt atrakcyjne lub mało wartościowe, zrezygnuj z ich odwiedzania i poszukaj dla siebie czegoś innego.

Na licznych blogach i stronach internetowych znajdziesz całe gotowe plany wycieczek. Niektóre z nich są przeznaczone właśnie na trzy dni zwiedzania. Skoro wyjeżdżasz na cały weekend, spokojnie możesz z nich skorzystać – wydrukować sobie jeden z ciekawszych planów, zabrać go ze sobą w podróż i postępować zgodnie z jego konkretnymi punktami.

Pozwól sobie również trochę zaszaleć. Jeśli znudzi ci się to całe zwiedzanie, nie bój się zaznać rozrywkowego życia. Udaj się do najpopularniejszych krakowskich klubów, dyskotek i pubów, przekonując się, co to znaczy prawdziwa zabawa. Dzięki niej odrobinę się rozerwiesz i wyszalejesz. Wrócisz ze swojej wycieczki z nową energią.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here