W dzisiejszych czasach, kiedy dostęp do internetu jest nieograniczony, konkurencja nie była nigdy tak silna, a wystawianie opinii online – tak łatwe, musimy zwrócić większą uwagę na projekt i design hotelu. Jego aranżacja powinna zadowolić estetycznie nawet najbardziej wymagających gości. Jak jednak zaprojektować hotel, który przypadnie w gusta wszystkim?

Przede wszystkim spójność

Hotel jest miejscem, od którego goście oczekują przede wszystkim możliwości odpoczynku i relaksu. Dlatego to ład powinien być jednym z naszych głównych kryteriów. Zarówno meble hotelowe, jak i dekoracje powinny się ze sobą łączyć i pozostawać spójne.

W takim miejscu o spójność może być jednak trudno. Na dość małej przestrzeni występują jednocześnie pomieszczenia o różnej roli, takie jak:

– lobby

– pokoje dla gości

– restauracje

– SPA i strefy wellness.

W celu zachowania porządku warto już na samym początku przyjąć styl, w jakim będzie się aranżowało pomieszczenia. Jeżeli pragniemy industrialnych pokoi dla gości, nie twórzmy restauracji w stylu klasycyzującym.

Ponadto weźmy pod uwagę to, kto będzie przebywał w tym obiekcie. Jeżeli hotel z założenia już ma być miejscem wypoczynkowym dla rodzin, spędzających wakacje na pobliskiej plaży, nie powinien wyglądać tak samo, jak hotel dla klientów biznesowych, którzy dotarli właśnie na konferencję. Połączenie dwóch skrajnych funkcji hotelu może być opłakane w skutkach nie tylko ze względu na aranżację.

Od czego zacząć aranżację hotelu?

Zaaranżowanie hotelu może się wydawać bardzo skomplikowane, jednakże wykonywane konsekwentnie doprowadzi nas do pożądanych efektów. Kolejność aranżacji można uporządkować według pomieszczeń, do których najpierw trafiają goście.

Oczywiste więc, że rzeczą najbardziej istotną będzie lobby oraz recepcja. Są one swoistą wizytówką hotelu. Dlatego też warto się na nich skupić na początku.

Meble hotelowe na wymiar pomogą w wyposażeniu recepcji tak, aby była, jak najbardziej funkcjonalna oraz wygodna dla pracowników. Z kolei lobby powinno umożliwiać gościom miejsce na odpoczynek. Nie może więc w nim zabraknąć wygodnych foteli, kanap, ani stolików. Warto, aby miały one swój charakter, który będzie można odnaleźć w pokojach gościnnych.

Gwóźdź programu: pokoje dla gości

Umeblowanie pokoi gościnnych jest o tyle istotne, ponieważ to w nich nasi klienci spędzą większą część swojego czasu. Dlatego meble hotelowe powinny być nie tylko wygodne, ale i przytulne tak, aby goście czuli się swobodnie oraz miło.

Bezpieczna i klasyczna forma takich wnętrz może być urozmaicona kolorowymi akcentami, geometrycznymi wzorami i niebanalnymi pomysłami. Trzeba jednak uważać na ilość tych dodatków, ich przesadna ilość może być uznana za kicz. Z drugiej stron ich brak sprawi, że pokoje będą nudne. Znalezienie złotego środka jest kluczem, aby spełnić wymagania większości gości.

Wystrój, jaki wybierzemy, powinien być spójny z tym, jaki można zastać w lobby, czy też w restauracji. Jeżeli postawiliśmy na styl industrialny, umieśćmy w pokoju odpowiednie dodatki, jak na przykład stolik z drewnianym stelażem i z drewnianym blatem. Jeśli zaś wybierzemy styl klasyczny, zadbajmy o stonowaną kolorystykę, harmonijny układ oraz antyki.

Ostatnią rzeczą, o której należy pamiętać to wyposażenie. Pamiętajmy, że rocznie przed dany hotel  przewinie się kilkadziesiąt, jak nie więcej gości. Dlatego warto postawić na wysoką jakość. Dobrym rozwiązaniem będą meble hotelowe na wymiar, które zapewnią funkcjonalność oraz ergonomię.

Oczywiste jest, że nie spełnimy wymagań każdego gościa w naszym hotelu. Jednakże istnieją zasady, dzięki którym przystosujemy tę przestrzeń, aby wszyscy mogli się w niej czuć dobrze. Najważniejsza jest konsekwencja w aranżowaniu oraz znalezienie złotego środka.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here