Sycylia jest znana Polakom, dlatego chętnie ją odwiedzają. Te osoby, które tam nie były zapewne są zaskoczone, że Sycylia to wyspa, która jest najbardziej wysuniętym obszarem Włoch. Właśnie do Włoch Sycylia należy, dlatego jeśli się tam wybieramy to poznamy kulturę włoską i ten ich temperament. Sycylie łącznie zamieszkuje pięć milionów osób, a zatem bardzo dużo jak na tę powierzchnię.

Jest to miejsce znane i z pięknych widoków i z wielu atrakcji, dlatego jeśli pojedziemy do tego wyjątkowego miejsca to znajdziemy coś dla siebie. Większość atrakcji, jakie znajdziemy na Sycylii można oglądać przez cały rok. Trzeba jednak sprawdzać, bo może akurat to, co nas interesuje w okresie zimowym nie jest czynne albo godziny otwarcia są inne niż się spodziewaliśmy. Wiele atrakcji, a w rym muzea są zamknięte w poniedziałki, a zatem jeśli planujemy wyjazd i zwiedzanie to trzeba będzie to uwzględnić.

Rozpoczynamy zwiedzanie Sycylii

Jedną z bardziej rozpoznawalnych miejscowości jest Palermo. Znajduje się w północnej części wyspie, dlatego najczęściej właśnie od tego miejsca rozpoczynamy zwiedzanie tego wyjątkowego miejsca. Mamy tutaj mnóstwo atrakcji, dlatego będziemy mogli sobie tam spędzić miło czas. Na dwóch głównych ulicach toczy się całe życie i w dzień i w nocy, dlatego każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

sycylia - zwiedzanie

Całość prezentuje się super, dlatego na pewno klimat tego miejsca przypadnie nam do gustu. Jeśli jesteśmy w Palermo to trzeba udać się do Ogrodu Botanicznego gdzie znajdziemy mnóstwo roślin z całego świata. Dodatkowo trzeba odwiedzić katedrę, która wybudowana została w XII wieku.  Była tu już bazylika, a nawet meczet, a teraz jest katedra.  Warto również odwiedzić rybackie miasteczko Cefalu, który jest uroki i wiele nam zaoferuje. Mamy tutaj piękną plaże, a zatem jeśli komuś marzy się plażowanie to dobrze trafił i znajdzie tutaj dokładnie to, co jest mu potrzebne.

Można przy okazji zobaczyć tutaj średniowieczną pralnię publiczną, które koryta wykute są w skale. W tym mieście również znajdziemy katedrę z XII wieku. Ta katedra łączy w sobie style bizantyjski, normański i arabski. Warto ją zobaczyć, bo naprawdę jest to ciekawa budowla dla miłośników historii. Jednym z miast, które trzeba zobaczyć będą na Sycylii jest Taormina. Jest to typowy kurort turystyczny, w których każdy powinien się pokazać. Mamy tutaj dużo turystów i mamy wysokie ceny. To, dlatego jeśli ktoś chce oszczędzić to niech noclegów szuka w innym miejscu, bo tutaj będzie drogo. Znajdziemy tutaj teatr Grecji z II wieku.

Inne ciekawe miejsca do zwiedzania

We wschodniej części wyspy znajduje się miasto Syrakuzy do tego miasta zlicza się wyspa Ortygia. Jest to stare centrum miasta, które naprawdę ładnie wygląda. Tutaj znajduje się pozostałość po świątyni Apollina. Te wąskie uliczki na pewno nam się spodobają, dlatego warto tam być. Przekonamy się jak to wszystko wygląda. Kolejne miasto to Ragusa, które ma do zaoferowania wyjątkowe zabytki.

Miasto przed wiekami zostało zniszczone przez trzęsienie ziemi, ale zostało odbudowane i dlatego ma wiele do pokazania i trzeba się tam zjawić żeby to zobaczyć. Skoro już jesteśmy na Sycylii to trzeba będzie odwiedzić wyspę Agrigento.  Jest to wyspa wpisana na listę UNESCO. W większości na wyspie znajdziemy obiekty z V wieku przed naszą erą. Jeśli ktoś lubi historie to będzie z tego miasto bardzo zadowolony. Na wyspie panuje niesamowity klimat, dlatego trzeba, chociaż na chwilę się tam pojawić i to wszystko sprawdzić.

sycylia

Jak dotrzeć na Sycylię?

Można jechać samochodem i później będziemy własnym autem objeżdżać całą wyspę. Wtedy na pewno zobaczymy wiele ciekawych miejsc i będzie to tańsze rozwiązanie aczkolwiek meczące. Mamy do przejechania z Polski sporo kilometrów, dlatego trzeba się liczyć z tym, że lekko nie będzie. Można również wybrać się samolotem, ale trzeba znaleźć tanie loty. Jeśli wcześniej szukamy to na pewno znajdziemy to, co jest nam potrzebne. Warto polecieć czy pojechać na Sycylię, bo znajdziemy tam dla siebie bardzo dużo atrakcji. Im szybciej to zrobimy tym szybciej poznamy tę część Włoch.

Jadąc własnym samochodem przy okazji trzeba przejechać całe Włochy, a zatem trzeba taką okazję wykorzystać i zobaczyć największe atrakcje tego państwa. Jest tego bardzo dużo, dlatego bez względu na to, co lubimy to coś sobie wybierzemy i na własne oczy zobaczymy. Sycylia jest piękna o każdej porze roku, dlatego nie pozostaje nam nic innego jak zaplanować wyjazd i miło spędzić tam czas. Będziemy bardzo zadowoleni z takiego wycieczki nawet, jeśli będzie krótka.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here