Portugalia oferuje wiele ciekawych miejsc, które warto zobaczyć. Oczywiście, jeśli jedzie się do jakiegoś państwa to trzeba zwiedzanie rozpoczynać od stolicy. Tym sposobem trafiamy do Porto, które naprawdę jest pięknym miastem, które oferuje mnóstwo atrakcji. To miasto nie jest duże, bo zamieszkuje je około dwustu czterdziestu tysięcy ludzi. Jest to liczba wystarczająca, dlatego na pewno będziemy bardzo zadowoleni, jeśli tam pojedziemy.

Rozpoczynamy zwiedzanie

Jeśli chcemy poznać charakter tego miasta to trzeba odwiedzić dzielnicę Ribeira, która jest najstarszą średniowieczną dzielnicą miasta.  Została wpisana nawet na listę UNESCO, czyli musi być bardzo wartościowa, dlatego jeśli tam pójdziemy to poczujemy wyjątkowy klimat. Mamy wąskie i kręte uliczki, które ciągną się przy domach z czerwonym dachem. Każdy, kto tam pojedzie będzie zadowolony, bo jest to miejsce bardzo wyjątkowe. Trzeba się spieszyć, bo klimat miasta niestety zmienia się na gorsze i można zobaczyć coraz więcej nowych budynków, które nijak tam nie pasują, szkoda, że powoli traci to miejsce to coś, co tak bardzo nam się podoba i przyciąga turystów z całego świata.

miasto porto

Może nie takim starym zabytkiem, ale niesamowitym jest dworzec, który jest jedną z głównych atrakcji tego miasta. Co jest tam takiego interesującego? Można tam znaleźć niesamowite ozdoby na ściana budynku, które przedstawiają historię tego miasta. Jest tam pokazane życie codziennie oraz zwyczaje mieszkańców. Te malowidła mają 75 metrów wysokości, dlatego naprawdę robi to niesamowite wrażenie i trzeba byłoby tam pojechać żeby to zobaczyć. W Portugalii nie może zabraknąć skarlanych obiektów i właśnie taka jest Wieża kleryków, która jest najwyższą wieżą kościelną i jest jednocześnie symbolem Porto.

Co jeszcze w Porto zobaczymy?

Pięknie prezentuje się również Katedra z XII wieku, która ma specyficzny klimat, dlatego dobrze będziemy się tam czuć i na pewno będziemy bardzo zadowoleni, że to miejsce zwiedzamy. Europa to głównie kościoły, a tym bardziej takie miejsce jak Portugalia, dlatego można ich zwiedzić naprawdę bardzo dużo. Dowiemy się wszystkiego o historii państwa i miasta i na pewno będzie to dla nas wiedza bardzo przydatna.  Portugalia to też winnice i trzeba będzie tam zajrzeć żeby przekonać się jak to wygląda.

Nie można też zapomnieć o spróbowaniu win, które na pewno są naturalne i bardzo smaczne. Miejscowość Villa Nova de Gaia idealnie się do tego nadaje, bo mamy tam mnóstwo winnic, dlatego jeśli tam pojedziemy to zobaczymy na własne oczy jak to wszystko wygląda.  Miejscem wyjątkowym na pewno jest Księgarnia Lello. To miejsce jest wyjątkowe i trzeba tam pojechać żeby to zobaczyć. Wnętrze tej pięknej księgarni było inspiracją do książek o Harrym Potterze i to widać. Jeśli chcemy tam wejść to musimy się liczyć z tym, że trzeba będzie ustawić się w dłużej kolejce, ale naprawdę warto.

Zobaczymy na własne oczy miejsce, które zapamiętamy na długie lata.  Takiego klimatu nigdzie indziej nie znajdziemy, dlatego tam nam się spodoba. Symbolem miasta jest most Luisa I który również trzeba zobaczyć. Most składa się z dwóch kondygnacji gdzie na dole jeżdżą samochody i chodzą ludzie, a górą przejeżdża metro. Z mostu zobaczymy piękne widoki miasta, dlatego na pewno trzeba tam być. Wtedy poznamy położenie tego miasta i na pewno nam się te widoki bardzo, ale to bardzo spodobają.

porto - zwiedzanie

Jak dotrzeć do Portugalii?

Można dojechać samochodem, ale czeka nas bardzo, ale to bardzo mecząca i długa podróż. Jeśli ktoś chce albo ktoś jedzie i zwiedza Europę to jak najbardziej takie rozwiązanie będzie dla nas odpowiednio i wiele dzięki temu zyskamy. O wiele lepszym rozwiązaniem będzie wybrać się tam samolotem. Jeśli wcześniej zarezerwujemy sobie bilety to wcale nie będzie to drogie i można będzie sobie na to pozwolić. Miasto ma wiele do zaoferowania, dlatego warto zaplanować sobie tam, chociaż kilka dni. Jeśli ktoś jeszcze nie widział oceanu to właśnie tutaj ma okazję żeby to zrobić.

Latem można zwiedzać miasto, ale można również korzystać a plaż, a zatem mamy wszystko, na czym latem nam zależy. To, dlatego trzeba sobie tam pojechać na wycieczkę.  Na pewno będziemy zadowoleni ze zwiedzania tak wyjątkowego miasta. Pod względem historycznym jest to miasto bardzo znane, dlatego nie ma się, co dziwić, że ma tyle zabytków, mimo że samo nie jest przecież duże. Skorzystajmy z okazji i wybierzmy się do tego miejsca. Portugalia sama w sobie to piękne państwo, dlatego każdego roku przyciąga mnóstwo turystów z całego świata. My również możemy się tam pojawić.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here