Wilanów jest znany nam wszystkim nawet, jeśli nigdy tam nie byliśmy. Wiele osób o Wilanowie słyszało z opowieści. Jest to jedna z dzielnic Warszawy, dlatego tak dużo o niej wiemy. W stolicy dużo się dzieje i jest wiele miejsc do zwiedzania, do których właśnie zalicza się Wilanów, dlatego jeśli będziemy w okolicy tej dzielnicy to byłoby dobrze dowiedzieć się jak tam jest i co ciekawe można tam zobaczyć.

Ilość ludzi zamieszkujących tę dzielnice jest porównywalna z mniejszym miastem w Polsce i wynosi w przybliżeniu 40 tysięcy mieszkańców. To, dlatego jest tam tak dużo ciekawych miejsc do zobaczenia, bo są mieszkańcy, którzy tę klimat tworzą. My możemy tam pojechać na zorganizowaną wycieczkę albo po prostu wsiąść w samochód i się tam udać.

Ciekawe miejsca w Wilanowie

Jest tych miejsc sporo, dlatego dla każdego znajdzie się coś interesującego, co sprawi, że będzie mu się tam podobało i będzie chciał tam wracać. To, dlatego trzeba się zastanowić nad tym, co konkretnie chcemy zobaczyć i dla kogo szukamy atrakcji. Na pewno dla osób, które lubią piękno i historię atrakcją numer jeden będzie Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego. To miejsce wyjątkowe i niepowtarzalne, które ma naprawdę wiele do zaoferowania.

wilanów - zwiedzanie

To nasza historia i każda osoba, która jest w Warszawie czy to mieszka czy przejazdem raz w roku powinna tam pójść. Nie tylko Pałac, ale cały przylegający do niego teren są piękne. Mamy tutaj prawie dziewięćdziesiąt hektarów, na których znajduje się mnóstwo ciekawych miejsc.  Całość naprawdę wygląda o wiele lepiej na żywo niż na zdjęciach, dlatego powinno to nas zachęcić do odwiedzenia tego wyjątkowego miejsca.  Poza pałacem do Muzeum zalicza się różne budynki, które znajdują się w rejestrze zabytków. Jeśli chcielibyśmy zobaczyć stajnie albo oranżerie to jak najbardziej można będzie się tam udać i to wszystko na własne oczy zobaczymy.

Robi to niesamowite wrażenie, dlatego nie ma się, co dziwić, że to jeden z głównych punktów wszystkich wycieczek, jakie pojawiają się w Wilanowie. Wybierając takie miejsce można na chwilę przenieść się do tamtych czasów. Na spokojnie oglądając dzieła sztuki można dobrze się jednocześnie bawić. To, dlatego nie pozostaje nam nic innego jak zaznaczyć na swojej mapie zwiedzania ten kompleks, a przekonamy się, że było naprawdę warto.

Inne miejsca do zwiedzania w Wilanowie

Dla zakochanych można polecić most zakochanych gdzie całkowicie legalnie można będzie powiesić swoją kłódkę. Jest ich tam już bardzo dużo, co nie oznacza, że znajdzie się również miejsca dla nas i na pewno będziemy z tego powodu bardzo, ale to bardzo zadowoleni. To pewnego rodzaju symbol, dlatego wiele młodych osób się tam zjawia. W ten sposób można uhonorować swoją miłość. Czy związek przetrwa? Trudno powiedzieć, ale kłódka na pewno będzie tam wisieć i wisieć i dopóki nie zardzewieje to będzie symbolem miłości.

rzeźby w parku

Dla tych, którzy cenią sobie odpoczynek można polecić plaże Wilanów Zawady. To miejsce wyjątkowe, dlatego można tam miło spędzić czas. Można się kąpać, bo mamy czystą wodę i do tego piasek. Mamy również ładne widoki, dookoła dlatego każdemu, kto chce po ciężkim dniu odpocząć to miejsce na pewno przypadnie do gustu.  Czasami warto trochę ochłonąć i odpocząć aczkolwiek nie spodziewamy się, że na tej plaży będziemy tylko my. Pomysł taki jak nasz ma wiele osób, dlatego chcą one poprzebywać, chociaż przez jakiś czas na łonie natury. Tylko wtedy można zregenerować swoje siły i zwiedzać dalej. Wilanów nie jest dużo, ale na pewno nam się spodoba, dlatego trzeba tam być.

Zwiedzamy piękny i urokliwy Wilanów

Na pewno Wilanów jest miejsce polecanym dla wycieczek. Mimo że jest to jedna z dzielnic Warszawy to tam jest zdecydowanie spokojniej niż w samym centrum. To, dlatego warto tam pojechać i spacerować po ogrodach pałacowych czy wchodzić na wspominany most zakochanych. Mamy park, mamy atrakcje i dla osób starszych i dla młodszych. Bez problemów można wybrnąć się z dzieckiem na plac zabaw, bo niech i ono ma coś ciekawego z takiej wycieczki.

My zwiedzamy, a dziecko się nudzi, dlatego trzeba teraz dziecka dać to, co jest mu potrzebne. Każdy wtedy ze zwiedzania Wilanowa będzie bardzo zadowolony i właśnie o to w tym chodzi. Stolica kraju ma mnóstwo atrakcji, dlatego Wilanów to będzie tylko jeden z przystanków na naszej drodze. Im więcej uda nam się zobaczyć tym więcej dowiemy się o swoim kraju, bo przecież w wielu tych murach zapisana jest historia. Trzeba ją, zatem zobaczyć i poczuć, a na pewno inaczej będziemy do tego podchodzić niż wcześniej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here