Włoskie miasto Neapol jest bardzo dobrze znane turystom na całym świecie. Miasto przyciąga miliony turystów każdego roku i nie ma w tym nic dziwnego, bo jest piękne i wiele oferuje. Samo miasto zamieszkuje niecały milion osób, ale już aglomeracje prawie trzy miliony, czyli dużo ludzi.

Trzeba nastawiać się na to, że jesteśmy we Włoszech i jeśli chcemy jeździć po tym pięknym mieście swoim samochodem o trzeba będzie się przestawić na inny tryb. Czasami lepiej chodzić pieszo, bo mamy wtedy mniej stresu i obawy, że może się coś stać. Na pierwszy rzut oka wszystko wydaje się chaosem, ale Włosi jakoś sobie z tym radzą, dlatego jeśli my spróbujemy to się przekonamy, że to wcale nie jest takie trudne.

Zwiedzanie pięknego Neapolu

Na pewno wart przejść się uliczną San Gregorio Armeno. To miejsce niesamowite, ponieważ tutaj swoje zakłady mają rzemieślnicy. Można zobaczyć na własne oczy jak pracują i co oferują. Może wpadnie nam coś ciekawego w oko? Przecież jesteśmy we Włoszech, dlatego byłoby dobrze kupić sobie coś bardzo oryginalnego, a wtedy będziemy mieć super pamiątkę na lata. Najlepiej chodzić po wąskich ulicach i przyglądać się wszystkiemu. Wtedy poczujemy magię tego miejsca.

Będąc we Włoszech trzeba spróbować włoskiej pizzy, dlatego trzeba udać się do jednego z lokali. To nie jest taka sama pizza, jaką znamy z Polski, dlatego trzeba sprawdzić czy będzie nam smakowała. W Neapolu mamy Zamki i pałace i na pewno warto poznać je bliżej, a na pewno nam się spodobają. Palazzo Reale to pała królewski, który na zewnątrz nie prezentuje się okazale, ale wewnątrz znajdziemy niesamowite bogactwo, dlatego warto tam wejść tym bardziej, że nie kosztuje to dużo, a w środku zobaczymy coś, czego nie ma nigdzie indziej.

neapol plaża

Do zwiedzania mamy jeszcze między innymi Castel dell’Ovo czy Castel Sant’Elmo. Trzeba znaleźć czas na odwiedzenia tych ciekawych miejsc. Ten ostatni zamek znajduje się na wzgórzu i jego historia sięga aż średniowiecza, dlatego na pewno trzeba będzie poczuć ten klimat.  Z murów można zobaczyć tak niesamowity widok na miasto ze chociażby dla tego widoku musimy się tam pojawić.

Zwiedzamy dalej Neapol

Jeśli przyjechaliśmy do Włoch to na pewno nie jest dla nas dziwny to, że mamy tutaj mnóstwo kościołów. Jeśli nawet ktoś wierzącą osobom to z punktu historycznego trzeba takie miejsca zobaczyć. Mamy tam niesamowite rzeźby i inne motywy, które zachwycą miłośników sztuki. Skoro jesteśmy w Neapolu to sztuka na pewno nie jest nam obca, dlatego trzeba to wszystko, co się da sprawdzić, a przekonamy się, że było naprawdę warto.

Nie wszyscy zapewne wiedzą, że pod miastem znajduje się drugie miasto. Wszystko zaczęło się od tego, że wydobywany tam kamień do rozbudowy miasta, ale później stworzono tam podziemne akwedukty i miejsce dla mieszkańców, które przydało się podczas II wojny światowej.

To miejsce ma swój klimat, dlatego na pewno trzeba będzie to sprawdzić i zobaczyć na własne oczy. Idealnym miejscem do zwiedzania są katakumby gdzie do tej pory odkryto trzy tysiące grobów. Miejsce z jednej strony przerażające i tajemnicze, ale z drugiej stromy ma coś takiego w sobie, co nas do niego przyciąga, dlatego na pewno trzeba będzie to sprawdzić.

neapol zamek

Wyjątkowe miejsce dla każdego z nas

W Neapolu będziemy się bardzo dobrze bawić i to bez względu na wiek. Mamy życie nocne jak i mamy możliwość zwiedzania ciekawych miejsc. Jest ich bardzo dużo, dlatego na ich odwiedzenie trzeba poświecić przynajmniej kilka dni. Wtedy zobaczymy większość ciekawych miejsc i będziemy wiedzieć czy w tym mieście nam się podoba czy nie. Trzeba nastawiać się na duży ruch i hałas i jeśli to akceptujemy to na pewno będziemy bardzo zadowoleni z wizyty w tym pięknym mieście. Miasto stare, dlatego ma wiele do zaoferowania.

Trzeba zrobić plan zwiedzania miasta i najlepiej byłoby znaleźć nocleg w pobliżu atrakcji, które nas interesują. Wtedy można się na pieszo poruszać po większości tych miejsc. Jeśli nastawiamy się na zwiedzanie to dobrze jest wybrać porę ciepłą, ale nie bardzo gorącą. Jesteśmy we Włoszech, dlatego temperatury latem są tutaj bardzo wysokie, a to zawsze utrudnia zwiedzanie. Bardzo często osoby, które nastawiają się na zwiedzanie pojawiają się w mieście w kwietniu albo w maju.

Oczywiście można łączyć zwiedzanie i kąpanie się w morzu, dlatego wtedy przyjeżdżamy do miasto nieco później. Trzeba się nad tym zastanowić, a wybierzemy najlepszą opcję.  Na pewno wielu osobom się spodoba w tym mieście i wiele z ich się w nim zakocha. Wtedy będą te osoby jeszcze częściej planować wyjazd do Neapolu, bo naprawdę warto to zrobić.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here