Mediolan to miasto, które znajduje się we Włoszech i wszystkich miłośnikom tego kraju na pewno jest znane. To jedno z najważniejszych takich miejsc na mapie turystycznej wielu osób. W mieście jest przeszło milion trzysta tysięcy mieszkańców, czyli bardzo dużo, dlatego miasto jest zatłoczone i głośne. Ma oczywiście wiele uroków, na które sami zwrócimy uwagę, jeśli się tam wybierzemy.

W tym mieście można zwiedzać, ale można również się bawić, dlatego trzeba będzie się tam pojawić i to wszystko sprawdzić.  Jeśli chodzi o modę to, z jakim miastem nam się najbardziej kojarzy? Właśnie z Mediolanem, dlatego panie, które kochają modę na pewno chcą tam pojechać i sprawdzić jak to wygląda. To miejsce jest uważane za stolicę finansową Włoch. Po tym wszystkim widzimy, że jest to miejsce bardzo ważne nie tylko dla nas turystów, ale również dla wszystkich mieszkańców Włoch. Będąc tam poczujemy ten włoski klimat i sprawdzimy czy nam się tam podoba czy nie?

Rozpoczynamy zwiedzanie miasta Mediolan

Jeśli interesujemy się historią i sztuką to powinniśmy zobaczyć obraz Leonardo da Vinci „Ostatnia Wieczerza”. Na pewno ten obraz zrobi na nas wrażenie, dlatego trzeba go zobaczyć pierwszy raz na żywo, a nie tylko na zdjęciach.  Skoro jesteśmy we Włoszech to raczej nikogo nie będą dziwić obrazy i obiekty sakralne. To jest właśnie z tym wszystkim związane, dlatego jeśli lubimy takie klimaty to można zwiedzić mnóstwo miejsc kultu religijnego.

Na pewno będą to miejsca wyjątkowe i niepowtarzalne i z takiej wycieczki wiele wyniesiemy i będziemy mogli się tym chwalić znajomym i rodzinie.  Warto udać się na Zamek Sforzów, który prezentuje się naprawdę pięknie i jeśli zdecydujemy się na jego zwiedzanie to będziemy zafascynowani tym, co zobaczymy.

mediolan katedra

Miejscem kultowym dla mediolańczyków jest Park Sempione i tam również trzeba będzie się pojawić. Można tutaj odpocząć od hałasu i zregenerować swoje siły. Można również obserwować pływające żółwie i ryby. Jest to atrakcja dobra dla osób dorosłych jak i dla dzieci, dlatego dobrze będziemy się tam bawić i miło spędzać czas.

Inne ciekawe miejsca do zwiedzania

Na pewno kolejne miejsce, które warto zwiedzić nie za dobrze nam się będzie kojarzyło, bo to Cmentarz Monumentalny. Dlaczego warto tam być? Przede wszystkim, dlatego że nie jest to typowy cmentarz, jaki znamy. Mamy tutaj mnóstwo pięknych rzeźb o ciekawych kształtach, dlatego zróbmy sobie przerwę i zwiedzamy to wyjątkowe miejsce, a sami przekonamy się, że było warto. Skoro mamy już za sobą zwiedzanie to na pewno chcemy wreszcie coś zjeść i zobaczyć życie nocne tego pięknego miasta?

Właśnie, dlatego trzeba będzie odwiedzić dzielnicę Navigli. To miejsce, które jest niesamowite gdzie na swojej drodze spotykamy mnóstwo kawiarenek, restauracji czy klubów nocnych. Dla każdego znajdą się tutaj takie atrakcje, jakie są w stanie dać nam wiele radość i właśnie o to przecież chodzi na takim wyjeździe.

Pamiętajmy tylko o tym, że tam jest bardzo dużo ludzi, dlatego dobrym pomysłem będzie odwiedzić to miejsce po południu, kiedy wszystko się otwiera, ale jeszcze nie ma takich tłumów. Tego klimatu, który tam panuje nie da się z niczym innym porównać. Można siedzieć do białego rana i rozmawiać. Będziemy tym miejsce zachwyceni, bo można w ten sposób poznać życie mediolańczyków.

Mediolan piękne miasto

mediolan ulica

Bez wątpienia Mediolan to miasto wyjątkowe i niepowtarzalne, które odwiedza rocznie siedem milionów turystów. To naprawdę bardzo dużo ludzi, dlatego trzeba się nastawić na to, że wszędzie będzie tłoczno. Najlepszym rozwiązaniem jest wcześniej robić sobie rezerwacje i wtedy na spokojnie będziemy mogli przyjechać i spać w takim miejscu, które jest dla nas atrakcyjne. Do miasta można dojechać własnym samochodem, ale lepiej i szybciej będzie wybrać samolot.

Na miejscu trzeba zrobić sobie plan zwiedzania, bo jest tego wszystkiego naprawdę bardzo dużo, dlatego nie można o tych najważniejszych miejscach zapomnieć. Tylko wtedy będziemy mówić, że nasza wycieczka jest bardzo udana i że na pewno tutaj jeszcze nieraz będziemy chcieli wracać. Najlepiej do miasta przyjechać w okresie letnim, ale żeby nie było zbyt gorąco, bo wtedy zwiedzanie jest utrudnione.

Dobrze, że jest tam bogate życie nocne, co pozwala nam na zregenerowanie swoich sił i odpoczywanie w klimacie, którego, na co dzień nie mamy. Będąc tam odpoczniemy i zwiedzimy mnóstwo ciekawych miejsc. Tego nam właśnie trzeba, bo, na co dzień tylko pracujemy albo uczymy się, a przecież nie tylko tym człowiek żyje i trzeba coś w życiu zobaczyć.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here