Malta to niewielka wyspa, która co roku przyciąga wielu turystów z całego świata. Ma to coś w sobie, co ich wszystkich przyciąga, dlatego warto o wyspie dowiedzieć się znacznie więcej, a może nas to zachęci do jej odwiedzenia? Całą wyspę zamieszkuje około pół miliona osób, czyli nie za dużo, ale to wystarczyło żeby stworzyć tam dla turystów bardzo dobre warunki.

Na Malcie zawsze mamy ładną pogodę, dlatego nie trzeba zastanawiać się jak to ma miejscu u nas czy w lipcu będzie ciepło, a może w sierpniu? Tutaj takich problemów nie ma, dlatego lecimy na Maltę i korzystamy ze wszystkich jej atrakcji, a trochę tego będzie. Na pewno warto odpoczywać na Malcie i regenerować swoje siły. Piękna woda, słońce czy trzeba nam czegoś więcej?

Stolica Malty

Stolicą Malty jest Valletta i tutaj powinniśmy zaczynać zwiedzanie wyspy, bo jest to miejsce niesamowite. Nie jest duże, ale na takiej powierzchni można znaleźć kilkaset zabytków. Jeśli ktoś lubi zwiedzanie takich miejsc to będzie tutaj bardzo, ale to bardzo zadowolony.  Miasto obecnie jest na światowej liście dziedzictwa UNESCO, co tylko potwierdza, że ma wiele do zaoferowania i powinniśmy sobie to wszystko sprowadzić.

W mieście możemy spotkać budowle, które zostały wykonane z piaskowca, dlatego całości nadaje to niepowtarzalnego klimatu. Każdy czuje się na tej wyspie bardzo dobrze, dlatego my też będziemy mieć takie odczucia. Nie da się tego wszystkiego zobaczyć w godzinę czy dwie. Potrzebujemy jednego dnia na zwiedzenie stolicy, a najlepiej rozłożyć to na raty żeby się za dużo nie namęczyć, bo przecież mamy wakacje.

malta hotel

Rozpoczynamy zwiedzanie

Skoro stolicę mamy już zwiedzoną to teraz trzeba będzie pojechać nieco poza nią. Mamy tutaj miasto Mdina zwane miastem ciszy, które zamieszkuje niecałe trzysta osób. Mamy tutaj wąskie uliczki, które prowadzą do pałaców. Całość prezentuje się super i ma niepowtarzalny klimat.  Można zrobić mnóstwo zdjęć, którymi później będziemy się chwalić znajomym. Do tego miejsca aż chce się wracać, bo jest tak niepowtarzalne i wyjątkowe.

Na wyspie możemy liczyć na wiele obiektów sakralnych, ponieważ jest to kraj katolicy, dlatego nie powinno to nikogo dziwić. Na blisko pół miliona osób mamy przeszło trzysta kościołów. Nie uda nam się wszystkich zobaczyć, ale na pewno do części z nich warto byłoby zajrzeć. To historia, którą warto znać i warto doświadczyć jej na sobie, a wtedy na pewno będziemy bardzo zadowoleni.

Tym bardziej, że odwiedzenie kilku kościołów nie będzie trudne, bo zawsze spotkamy je na swojej drodze, a wystarczy do nich tylko wejść. Jeśli jesteśmy miłośnikami historii to warto odwiedzić Rabat gdzie znajdują się katakumby pierwszych chrześcijan. To miejsce robi wrażenie nawet na osobach niewierzących, dlatego trzeba tam wejść i to wszystko zobaczyć, a przekonamy się, że warto było.

Co jeszcze warto zwiedzić?

Pięknym miejsce są Klify Dingi, które są najwyższe na całej wyspie. Może wygląda z góry super, dlatego trzeba tam pojechać i to zobaczyć.  Między innymi dla takich widoków wybiera się takie wyjątkowe miejsca i Malta na pewno nas pod tym względem nie zawiedzie.  Jeśli chcemy zobaczyć piękny błękitny kolor wody to Błękitna Grota jest miejsce obowiązkowym na nasze mapie.

Tego wrażenia nie da się opisać słowami, ani nie da się pokazać w stu procentach na zdjęciach. Tam po prostu trzeba będzie się zjawić i to wszystko poczuć. Grota ma wysokość trzydziestu metrów, czyli więcej niż dziesięciopiętrowy wieżowiec, a jej obwód to blisko sto metrów.

malta - zwiedzanie

Plaże na pięknej Malcie

Większość z nas kocha piaszczyste plaże i na Malcie właśnie takie można będzie znaleźć. Są długie i szerokie, dlatego dla każdego z nas znajdzie się tam miejsce. Do wyboru mamy bardzo różne plaże gdzie można podziwiać niesamowite widoki i krystalicznie czystą wodę.  Miejscem, które nadaje się do zwiedzania i plażowania na pewno jest Wyspa Comino i tam trzeba będzie się udać, chociaż raz przez cały wyjazd. Mamy płycie laguny, czyli jeśli planujemy wyjazd z dziećmi to idealnie się nam trafiło. To miejsce na pewno spełni wszystkie nasze wymagania.

Warto dobrze zaplanować swój wyjazd, a wtedy będzie czas i na plażowanie i na zwiedzanie. Każdy, kto tam pojedzie znajdzie coś odpowiedniego dla siebie i na pewno nie będzie się nudziło. Na wyspie spotkamy przyjaznych mieszkańców, którzy są bardzo pomocni. Jedna wizyta na wyspie spowoduje, że będziemy chcieli tam jeszcze nieraz wracać.  Można jechać samodzielnie organizując cały wyjazd, ale można też sprawdzić oferty przygotowane przez biura podróży.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here