Majorka to hiszpańska wyspa, która oferuje moc atrakcji. Decydując się na lot na Majorkę będziemy na pewno bardzo zadowoleni. Pierwsza ciekawostka jest taka, że na Majorce mamy jedno z największych czarterowych lotnisk na świecie i to wszystko widać naprawdę bardzo dobrze. Poruszanie się po lotnisku jest trudne, bo jest ogromne. Dojście do poszczególnych terminali opisywane jest na tablicach informacyjnych w minutach. Można iść nawet pięć minut żeby dotrzeć do celu.

Na szczęście w wielu miejscach mamy ruchome chodniki, dlatego łatwiej nam będzie się tam poruszać. Klimat majorki jest dla nas Polaków bardzo dobry, dlatego nie czujemy się tam jak na greckich wyspach. To, co odróżnia Majorkę od innych miejsc do kolor wody.  Wyspa leży na morzu śródziemnym, czyli na tym samym, co wiele wysp greckich, ale kolor wody jest tutaj niesamowity.

Tego nie da się opowiedzieć, bo to trzeba pojechać i zobaczyć. Ten kolor to przede wszystkim piaszczyste dno, które nadaje takie efektu. Nie wiadomo czy jesteśmy nad morzem w Europie czy na jakiejś rajskiej plaży. To, dlatego warto jechać na Majorkę nawet, jeśli ktoś nie chce zwiedzać tej wyspy to będzie się delektował wodą, która jest piękna.

Stolica wyspy

Lotnisko jest w stolicy Palma de Mallorca i warto byłoby tam, chociaż na chwilę zostać. Cała wyspa zamieszkiwana jest przez nieco ponad osiemset tysięcy osób, z czego prawie połowa mieszka właśnie w stolicy. Jest ona piękna i wyróżnia się na tle innych miast i miasteczek. Będąc tam można delektować się tym niepowtarzalnym klimatem, którego nie znajdziemy w żadnym innym miejscu.

Warto tam spędzić trochę czasu i warto tam wracać. Jeśli ktoś lubi jak dużo się dzieje to właśnie albo w stolicy szuka noclegu albo blisko niej. Wtedy na pewno będzie bardzo zadowolony. Zabytków w tym pięknym mieście nam nie zabraknie i nie bez przyczyny to miejsce jest tak często wybierane przez turystów. Będąc tam sami się przekonamy, dlaczego tak się dzieje.

majorka pałac

Ciekawe miejsca na Majorce

Jeśli kochamy serpentyny i jazdę tuż nad przepaścią to Cap de Formentor to będzie miejsce dla nas idealny. Ten przylądek wybierany jest przez wiele osób, dlatego jeśli wybierzemy się tam samochodem to poczujemy taki klimat, jakiego nigdzie nie zaznamy. Te skaliste klify i ta błękitna woda to połączenie daje niesamowite efekty, z których na pewno będziemy bardzo zadowoleni, dlatego tam trzeba po prostu być.  Kolejnym miejscem pięknie położnym jest zatoka Sa Calobra.

Jeśli wjedziemy po serpentynach na samą górę to zobaczymy niesamowite widoki, które na stałe zapadną nam w pamięci.  Jeśli ktoś chciały zobaczyć piękną i malowniczą wioskę to Deia jest idealnym miejscem do tego. Krajobrazy są tam niesamowite, dlatego trzeba tam pojechać i to wszystko sobie sprawdzić. W Majorce wiele osób się zakochało i my na pewno do nich dołączymy.

Piękne plaże na Majorce

Najładniejsze zawsze w takich mięsach są plaże i właśnie to się potwierdza na Majorce. Można zobaczyć coś, czego nie znajdziemy w żadnym innym europejskim kraju, dlatego warto byłoby tam pojechać. Mamy zatoki gdzie woda jest ciepła i krystalicznie czysta. Dla osób, które lubią nurkować takie miejsca są super. Nie trzeba się daleko oddalać od plaży żeby zobaczyć ryby jak z filmu przyrodniczego. Majorka jest bardzo wyjątkowym miejscem, dlatego trzeba tam pojechać, chociaż raz w życiu żeby się przekonać jak to wygląda.

majorka

Jeśli już będziemy na miejscu to warto odwiedzić takie plażę jak Cala Llombards czy Cala Formentor. Wtedy zobaczymy, o co chodzi tym osobom, które chcą ciągle wracać na Majorkę. Jedna wizyta na wyspie i przekonamy się, że jadąc do innych krajów nie znajdziemy czegoś podobnego.  Najwięcej turystów na Majorce jest z Niemiec, dlatego że pokochali oni to miejsce. Do wyboru mamy wiele plaż i wiele miejsc, które na pewno warto będzie zobaczyć.

Jeśli dobrze zaplanujemy taki wyjazd to nie zapłacimy dużo, ale wiele zobaczymy i na pewno będziemy bardzo zadowoleni, że zdecydowaliśmy się na takie wyjątkowe wakacje. Majorkę można odwiedzić już w czerwcu, bo woda jest tam o wiele cieplejsza niż w Polsce. Wtedy nie ma jeszcze takich tłumów i ogólnie nie jest jeszcze tak bardzo gorąco, a zatem można tam na spokojnie odpoczywać i zwiedzać.

Warto jechać na kilka dni na Majorkę żeby nacieszyć swoje oczy całkowicie innymi widokami niż te, które mamy, na co dzień. Na pewno większości osób się tam spodoba i będą chciały jeszcze nieraz tam pojechać, dlatego nie pozostaje nam nic innego jak znaleźć jakąś wycieczkę na Majorkę i się tam bardzo szybko udać.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here