Każde większe miasto i mniejsza miejscowość czy nawet wieś ma swój urok. Niezależnie od tego gdzie jesteśmy warto doceniać zabytki, nowoczesne budownictwo, a przede wszystkim naturę i wyjątkowe krajobrazy. Podróże są świetną okazją do poznawania nowych lokalizacji, które mogą nas zainspirować. Dzięki wycieczkom budujemy wspomnienia, nawiązujemy nowe znajomości, a także zmieniamy swoje poglądy i dostrzegamy świat z zupełnie innej strony.

W Polsce znajdziemy wiele atrakcji i malowniczych miejsc, które warto odwiedzić. Na zwiedzanie warto zarezerwować sobie kilka dni wolnego, dzięki czemu odwiedzimy wszystkie najważniejsze punkty. Podróże kształtują, uczą oraz sprawiają, że jesteśmy szczęśliwi.

Świat jest piękny, dlatego należy go odkrywać i poszukiwać coraz to nowszych rozwiązań. Dzięki zwiedzaniu możemy zakochać się w architekturze, czy też wybrać miasto, do którego chętnie będziemy wracać. Jeżeli dopiero zaczynamy przygodę z podróżami, to warto rozejrzeć się w sieci za najlepszymi propozycjami. W ten sposób wybierzemy miejsca, które nas zaciekawią.

Katowice – zwiedzanie

Katowice to miasto na górnym śląsku, gdzie znajdziemy wiele atrakcji i ciekawych wariantów. Jeżeli wybieramy się na wycieczkę to warto wiedzieć, które miejsca warto odwiedzić. Przede wszystkim powinniśmy zainteresować się muzeum śląskim, gdzie znajdziemy nietuzinkowe wystawy i ciekawe instalacje. Dowiemy się wiele nowego o historii śląska, a także będziemy mogli spędzić długie godziny na zabawie. Kolejnym elementem wycieczki, o którym warto pamiętać jest najbardziej znany budynek w Katowicach czyli Spodek.

katowice giszowiec

Jest to hala widowiskowo-sportowa, gdzie możemy wziąć udział w najróżniejszych eventach. Jeżeli zależy nam na tym, aby trafić na jakąś imprezę, to warto zaplanować naszą podróż w dzień, kiedy będzie się coś działo. W ten sposób zapoznamy się z każdym elementem hali, a także zobaczymy, jak organizowane są wszelkie wydarzenia. Innym miejscem wartym odwiedzenia jest Dolina Trzech Stawów. Znajdziemy tam malownicze widoki, trasy rowerowe, a nawet plażę i miejsca przeznaczone do najróżniejszych aktywności.

Jest to miejsce, w którym możemy odpocząć od hałasu i zatłoczonych miejsc. Warto wybrać się na spacer wokół zielonego terenu, dzięki czemu odetchniemy i zrelaksujemy się. Co jeszcze możemy zobaczyć w Katowicach? Niezwykle klimatycznym i przepięknym miejscem jest Nikiszowiec. Jest to prawie 100 letnia dzielnica, gdzie znajdziemy mnóstwo zabytkowych budynków. Charakteryzują się one przede wszystkim czerwoną cegłą i tajemniczymi uliczkami. Warto rozejrzeć się na osiedlu, które zdecydowanie wyróżnia się na tle współczesnych blokowisk.

Idąc dalej powinniśmy wziąć pod uwagę Park Śląski

Znajdziemy w nim mnóstwo atrakcji między innymi wesołe miasteczko, planetarium, stadion śląski, zoo, park etnograficzny i wiele innych pomniejszych lokalizacji. W parku możemy spędzać czas aktywnie. Spotkamy tam ścieżki rowerowe, miejsce na odpoczynek, mnóstwo zieleni, lokale gastronomiczne, budki z pamiątkami, czy też akwen.

Oprócz tego możemy zobaczyć każdy zakątek z góry, ponieważ mamy możliwość skorzystania z kolejki linowej. Jest to świetna propozycja dla całej rodziny. W Parku Śląskim znajdziemy tak wiele rzeczy, że możemy poświęcić na jego zwiedzanie nawet cały dzień. Wśród innych atrakcji w Katowicach możemy znaleźć także punkt widokowy na Centrum Konferencyjnym, pomniejsze parki, ciekawe dzielnice i nowoczesne budynki. Jeżeli uwielbiamy zakupy to warto udać się także do Galerii Katowickiej, czy też do galerii Silesia City Center.

katowice panorama

Znajdziemy tam najpopularniejsze sklepy, lokale gastronomiczne i tak dalej. W podziemiach Galerii Katowickiej znajdziemy dworzec autobusów, a nieco wyżej dworzec kolejowy. Nie musimy zatem martwić się, że nie zdołamy udać się w wybrane przez nas miejsca. Katowice są na tyle rozbudowane, że bez problemu dotrzemy do niemal każdego zakątka. Jeżeli mamy więcej czasu, to warto zahaczyć także o pobliskie miasta. W Zabrzu znajdziemy zabytkową kopalnię Guido, gdzie możemy zwiedzać, a przede wszystkim zapoznać się z zawodem górnika.

Dzięki temu bliżej poznamy działanie wszelkich urządzeń i zobaczymy coś zupełnie nowego. Punktem wartym odwiedzenia jest również zamek w Będzinie, który położony jest na wzniesieniu. Dzięki temu możemy podziwiać panoramę miasta.
Śląsk jest świetnym województwem, gdzie spotkamy wiele atrakcji. Podczas dłuższych wypraw warto odwiedzić również tereny górskie oraz podziwiać piękno przyrody. Podróże są świetne dla każdego niezależnie od wieku. Im więcej zobaczymy, tym więcej wspomnień zachowamy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here