Planując urlop w Polsce warto rozważyć przyjazd do Karpacza w województwie dolnośląskim. Miasto położone jest w górach Sudetach Zachodnich (Karkonosze) u stóp Śnieżki. To bardzo popularne miejsce turystyczne dla całych rodzin, par oraz grup znajomych.

Będąc w mieście Karpacz – zwiedzanie na pewno warto rozpocząć od świątyni Wang

Świątynia Wang, to ewangelicki kościół, który jest uznawany za najstarszy drewniany kościół w Polsce. Co ciekawe świątynia ta została zbudowana na przełomie XII i XIII wieku w Norwegii w miejscowości Vang. Zbudowana jest z sosnowych balii drewna. Ciekawostką jest, że do budowy kościoła nie użyto gwoździ, tylko specjalnych drewnianych złączy.

Dopiero w XIX wieku została rozebrana i przeniesiona najpierw do Szczecina, następnie do Berlina, aż w końcu trafiła do Karpacza. Wnętrze kościoła zdobią drewniane i niezwykłe elementy. Przy świątyni Wang znajduje się mały cmentarz. Jeżeli jesteś w mieście Karpacz – zwiedzanie świątyni Wang jest czymś obowiązkowym i niezbędnym.

Oczywiście w Karpaczu znajdują się także kościoły rzymskokatolickie, które są nie lada atrakcją turystyczną. W mieście Karpacz – zwiedzanie warto także kontynuować w innych świątyniach. W tym turystycznym mieście znajduje się także Kościół Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny z początków XX wieku.

Budowla nawiązuje do barokowej architektury z regionu Tyrol. Charakterystycznym elementem kościoła jest wieża. Innym zabytkowym kościołem w Karpaczu jest kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa również z początku XX wieku. Świątynia ta początkowo była ewangelicka, jednakże od końca II wojny światowej została przemianowana na rzymskokatolicką. Budowla ta jest również ciekawą atrakcją turystyczną.

Zastanawiając się co jeszcze oferuje miasto Karpacz – zwiedzanie warto także kontynuować w nieczynnej stacji kolejowej. Od 2012 roku stacja kolejowa w Karpaczu jest siedzibą muzeum zabawek. Jeżeli będziesz w Karpaczu razem z dziećmi, to miejsce jest obowiązkowym punktem na mapie. Muzeum dysponuje sporym zasobem eksponatów, które spodobają się każdemu dziecku. Poza tym sam budynek z końca XIX wieku jest warty obejrzenia.

karpacz okolice

Interesując się miastem Karpacz – zwiedzanie powinno być kontynuowane także w różnych zabytkowych karczmach. W mieście istnieje kilka starych karczm sądowych. Najstarsza pochodzi z XVIII wieku. Budynki te wyglądają ciekawie i interesująco z zewnątrz oraz wewnątrz. Warto zapoznać się z historią tych miejsc, ponieważ, to właśnie w nich odbywały się różne sądy wśród mieszkańców Karpacza i okolicy.

Oczywiście będąc w mieście Karpacz – zwiedzanie nie obędzie się bez góry Śnieżka. Góra leży częściowo w Polsce, a częściowo w Czechach. Na Śnieżkę można wejść na pieszo, a w sezonie można także wjechać kolejką. Na samym szczycie znajduje się kilka atrakcji turystycznych.

Poza niesamowitym widokiem znajduje się tam również zabytkowa kaplica świętego Wawrzyńca. Kaplica jest drewniana i pochodzi z XVII wieku. Na Śnieżce znajduje się również budynek Wysokogórskiego Obserwatorium Meteorologicznego. Jest to charakterystyczny budynek, który kojarzy się najbardziej z górą. Kiedyś na Śnieżce istniało także schronisko dla turystów z Polski i Czech.

Spędzając wakacje albo urlop w mieście Karpacz – zwiedzanie warto także urozmaicić skorzystaniem z torów saneczkowych oraz parku wodnego w hotelu Gołębiewski. Tory saneczkowe, to niezła frajda dla osób w każdym wieku, dlatego naprawdę warto spróbować i cieszyć się chwilą przygody. Natomiast park wodny w hotelu Gołębiewski naprawdę robi wrażenie, dlatego warto spędzić dzień w tym miejscu na świetnej zabawie i rozrywce. Park wodny oraz tor saneczkowy szczególnie do gustu przypadnie dzieciom.

śnieżka

Będąc w mieście Karpacz – zwiedzanie warto także urozmaicić wizytami w jeszcze innych muzeach aniżeli muzeum zabawek. W mieście znajdują się także ciekawe muzea klocków, konsol i gier video oraz kolejek. Na pewno te muzea przypadną do gustu każdemu kto interesuje się tymi rzeczami.

Będąc na urlopie w mieście Karpacz – zwiedzanie powinno zostać także przeplatane wizytami w licznych restauracjach i karczmach. W tych miejscach skosztujesz lokalne potrawy i napijesz się przepysznych trunków. Pamiętaj, że idealny urlop, to duża dawka zwiedzania, zabawy oraz dobrego jedzenia i picia.

Skoro już wiesz co oferuje Karpacz – zwiedzanie miasta będzie naprawdę interesujące, dlatego pora ustalić urlop i zarezerwować miejsca w hotelu. Pamiętaj, że Karpacz, to miasto turystyczne, dlatego na miejscu będzie znajdowało się bardzo dużo osób, dlatego towarzystwa na pewno nie zabraknie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here