Wrocław to piękne miasto, którego symbolem są krasnale rozsiane po wszystkich strategicznych oraz wartych odwiedzenia z punktu widzenia turystycznego miejscach. Ten, kto jeszcze nie był we Wrocławiu zdecydowanie powinien się tam udać. Na pytanie, co zwiedzać we Wrocławiu odpowiadamy poniżej – udzielając jednocześnie krótkich wskazówek oraz porad odnośnie godnych polecenia miejsc – w tym cudownym mieście nad Odrą.

Będąc we Wrocławiu koniecznie należy wybrać się na rynek czarujący magią kolorów oraz cudowną i niepowtarzalną atmosferą. Jest to serce Wrocławia z zabytkowym budynkiem ratusza i sukiennicami, które tętni życiem bez względu na porę dnia i porę roku. Można tutaj smacznie zjeść oraz wysłuchać koncertów ulicznych artystów, a wieczorem udać się na clubbing.

Kolejnym miejscem na liście dla osób wybierających się do Wrocławia jest Ostrów Tumski stanowiący najstarszą część miasta. Tutaj mamy okazję podziwiać wspaniałe zabytki architektoniczne takie jak Katedra Świętego Jana Chrzciciela oraz Kolegiata Świętego Krzyża i Świętego Bartłomieja.
Tutaj także warto odwiedzić Muzeum Archidiecezjalne posiadające w swej kolekcji zabytki sztuki sakralnej.
Podczas wizyty w mieście miłości – Wrocławiu nie można także pominąć Hali Stulecia oraz organizowanego w sezonie letnim pokazu fontann.

Hala stulecia stanowi jedną z najwybitniejszych budowli architektonicznych Europy XX stulecia. Wrocławskie fontanny często są porównywane z tymi, jakie mamy okazję podziwiać w Barcelonie. Będąc w okolicy Halli Stulecia warto także odwiedzić wrocławski ogród zoologiczny oraz wybudowane niedawno Afrykarium gdzie podziwiać można okazy takie jak słonie, lwy, tygrysy, hipopotamy, żyrafy i wiele innych egzotycznych gatunków zwierząt.

Ponadto będąc we Wrocławiu wraz ze swoją drugą połówką nie można – nie pójść na romantyczny spacer wzdłuż mostu miłości – na którym zakochani według wieloletniej tradycji zawieszają kłódki ze swoimi inicjałami, a kluczyki od nich topią w odrze – jest to symbol ich wiecznej miłości.

co zwiedzać we wrocławiu

Kolejnym wartym zobaczenia miejscem w pięknym Wrocławiu jest największy w mieście park – Szczytnicki, którego główną atrakcją jest ogród japoński – ukazujący odwiedzającym o każdej porze roku inne oblicze. Pałac Królewski wraz z ogrodem barokowym to siedziba nowoczesnego muzeum historycznego miasta. Ponadto będąc we Wrocławiu zdecydowanie warto wybrać się do najwyższego budynku Sky Tower – gdzie z najwyższego jego piętra- 49. podziwiać można cale miasto z góry przy akompaniamencie muzycznym. Jest to niezwykłe doświadczenie.

Miłośnicy handlu ulicznego powinni z całą pewnością wybrać się na targ – odbywający się na zamkniętym Dworcu Świebodzkim. Można tam dostać dosłownie wszystko w bardzo przystępnych cenach. Jeśli wciąż zastanawiasz się co zwiedzać we Wrocławiu to zdecydowanie powinieneś udać się do gmachu Uniwersytetu Wrocławskiego wybudowanego w stylu barokowym oraz zwiedzić obserwatorium astronomiczne.

Będąc we Wrocławiu na rodzinnym wyjeździe zdecydowanie powinniśmy udać się do Wrocławskiego aqua parku obfitującego w mnóstwo wodnych atrakcji. Jest to miejsce, w którym z pewnością będziemy się wspaniale bawić oraz zregenerujemy swe siły po ciężkiej pracy. Nie należy także pominąć bardzo ważnego punktu, jakim jest Stadion Wrocław, którego głównym użytkownikiem jest klub sportowy znany pod nazwą Śląsk Wrocław.

Miejsc, które warto zobaczyć we Wrocławiu jest całe mnóstwo i można by je wymieniać w nieskończoność. Są to chociażby stara synagoga, dworzec PKP, muzeum sztuki współczesnej, katedra świętej Marii Magdaleny, Opera Wrocławska, Park Mamuta, Fabryka białej czekolady, Park Lalek, Papugarnia, Wioska Indiańska, Fitness Na Barce organizowany latem dla wszystkich fanów sportu i aktywności fizycznej na świeżym powietrzu.

krasnal

Wrocław to wyjątkowe miasto, które w roku 2016 zyskało miano Europejskiej Stolicy Kultury. Jest to miejsce, w którym nagrywane są popularne filmy emitowane w telewizji Polsat takie jak Pierwsza Miłość oraz serial komediowy Świat Według Kiepskich z wybitnym polskim aktorem Andrzejem Grabowskim w roli głównej. Będąc we Wrocławiu nie można się nudzić- to miejsce tętni życiem i wciąż się rozbudowuje.

Spotkamy tutaj także bardzo życzliwych ludzi, którzy chętnie służą radą i pomocą turystom oraz przechodniom. Ponadto będąc we Wrocławiu można wykupić sobie wycieczkę meleksem turystycznym wraz z przewodnikiem, który w sposób profesjonalny poprowadzi nas przez wszystkie ważne z punktu widzenia turystycznego miejsca oraz atrakcje, jakie kryje w sobie to piękne miasto.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here