Kiedy tylko wspomnimy o wycieczce na Bali, już możemy spodziewać się głosów zachwytu. Chyba każdy miłośnik podróży ma na swojej liście to piękne i egzotyczne miejsce. Nie słyszeliśmy także o osobie, która miała możliwość odwiedzić te piękne tereny i nie byłaby nimi zachwycona. Każdy kto choć raz był na Bali z pewnością chce tam wrócić.

Wyspa tysiąca świątyń

To co wyróżnia wyspę Bali spośród tak wielu wysp Indonezji to fakt, że jej mieszkańcy posiadają własną religię. Indonezja to głównie islam, jednak nie na Bali, na której króluje hinduizm balijski. Jest to połączenie hinduizmu, buddyzmu i lokalnych wierzeń. Jest to także znaczne ułatwienie w podróży dla odwiedzających wyspę turystów, którzy nie muszą martwić się zbyt swobodnym ubiorem. Do tego, dla wszelkich miłośników podróży, nie lada gratka, poznać całkiem odmienną i niespotykaną nigdzie indziej kulturę.

Bali, czyli wyspa tysiąca świątyń, jak sama nazwa wskazuje, ma nam do pokazania całą masę świątyń i kapliczek. Znajdziemy je w każdej, nawet najmniejszej wiosce. Na szczególną uwagę zasługuje XVI-wieczna świątynia, która położona jest na morskiej skale.

Rajskie plaże

Poza miejscami kultu, wycieczki na Bali, kojarzą nam się z rajskimi plażami. Z resztą chyba każdy komu powiemy o tej wyspie najpierw pomyśli o błogim relaksie na pięknej plaży. Do wyboru mamy te wulkaniczne i o białym, miękkim piasku. Jest to raj dla wszystkich tych, którzy kochają kąpiele słoneczne.

Ciepłe wody oceanu

To czego z pewnością nie otrzymamy w naszym pięknym kraju – czyli kąpieli w ciepłym morzu czy oceanie. Wyspa Bali ma nam do zaoferowania nie tylko turkusowe wody, wspaniałe laguny ale także bajeczne rafy koralowe, które uznawane są za jedne z najpiękniejszych na świecie. Nurkowanie w tych okolicach to niesamowite przeżycie. To także raj dla bardziej aktywnych turystów. Wody oceanu to także fantastyczne warunki dla szukających wrażeń surferów.

Wulkany

Punktem wartym uwagi, z całą pewnością, jest najwyższy na wyspie wulkan Agung. Wulkan ten jest jednak nadal czynny, więc dla wielu będzie to miejsce, które obserwujemy z daleka. Jednak znajdziemy też śmiałków i miłośników wrażeń, którzy zdobędą jego szczyt. Wyprawa ta uznawana jest jednak za trudną, więc wymaga odpowiedniego przygotowania oraz sprzętu.

Codzienne życie

Wyspa Bali to oczywiście miejsce idealne przygotowane do potrzeb turystów z Europy. Jednakże wystarczy nieco oddalić się od ścisłego centrum aby móc poznać prawdziwe życie na wyspie. Skoro udajemy się do tak egzotycznego miejsca, wycieczka na Bali https://duabenua.com/pl/, nie powinna kończyć się dla nas tylko na kąpielach słonecznych. Z pewnością nie lada atrakcją będzie dla nas obserwacja tubylców, pracujących na polach ryżowych, czy trudniących się odsalaniem wody morskiej. Następnie warto wybrać się na rejs łodzią rybacką.

Wycieczka na Bali z całą pewnością będzie niesamowitym, jak nie najlepszym wyjazdem naszego życia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here