Małopolska to kraina obfitująca w atrakcyjne turystyczne miejsca i obiekty. Liczba osób odwiedzających Kraków, a także pobliską Wieliczkę i Oświęcim, rośnie z roku na rok i przekracza już 13 mln turystów rocznie. Co za tym idzie, rosną zyski z turystyki, które pozwalają Małopolsce na dalszy dynamiczny rozwój.

Kto powinien zwiedzić Małopolskę?

Dawna stolica Polski, wpisana na Listę światowego dziedzictwa UNESCO kopalnia soli oraz obóz zagłady z czasów II wojny światowej to sztandarowe atrakcje regionu. Są one niezwykle uniwersalne i ważne dla każdego, dlatego stolicę Małopolski odwiedzają zarówno przedszkolaki, uczniowie, rodziny oraz turyści z całego świata. Jest to idealne miejsce dla osób zainteresowanych historią, przyrodą, sztuką czy polityką.

Gdzie spać w Małopolsce?

Podróżując w region południowej Polski nie należy obawiać się wysokich cen. Rosnąca z roku na rok kwota wpływów z turystyki wpłynęła na rozwój bazy turystycznej dostosowanej do potrzeb każdego turysty. Noclegi Wieliczka, Kraków czy Wadowice dają możliwość skorzystania z pól campingowych czy wynajęcia pokoju w kwaterze prywatnej. W sezonie letnim również bursy i akademiki udostępniają turystom pokoje studenckie. Ceny hoteli w centrum Krakowa są wyższe ze względu na bliskość atrakcji i konieczność dostosowania również do gości zagranicznych.

Jednak dla bardziej wprawionych, atrakcyjne będą noclegi w Wieliczce. Niewielka odległość od Krakowa, a jednocześnie spokojny sen i cicha okolica. Te zalety docenią m.in. rodziny z dziećmi oraz klienci biznesowi. Szczególnie godny polecenia hotel Soray oferuje nowoczesne wyposażenie i bezpieczny parking zarówno dla samochodów osobowych, jak i autokarów.

Najważniejsze atrakcje Małopolski

Wycieczka jednodniowa czy kilkudniowa? Co warto zobaczyć? To pytania najczęściej zadawane przy planowaniu wycieczki do dawnej stolicy Polski. Niewątpliwie miejscem, które warto odwiedzić choć raz w życiu jest Kraków. Jego tętniący życiem i bogaty w zabytkową architekturę Stary Rynek robi niesłabnące wrażenie na turystach z kraju i z zagranicy. Ponadto Kraków to muzea sztuki ze słynnym obrazem Dama z gronostajem, Zamek Królewski na Wawelu, słynna ulica Floriańska czy stary Kazimierz. To tylko niektóre z miejsc wartych odwiedzenia w Krakowie, a trzeba przyznać, że listę tę należałoby uzupełnić o wiele więcej wspaniałych miejsc.

Decydując się na noclegi w Wieliczce, turysta ma już tylko 2 km do najsłynniejszej w Polsce kopalni soli. Choć dziś nie wydobywa się tam już soli, obecnie generuje jeszcze większy przychód, ze względu na stale rosnącą liczbę odwiedzających. Podziemna kaplica św. Kingi spodobała się do tego stopnia, że narzeczeni często wybierają ją jako miejsce swojego ślubu. Jest to z pewnością ciekawa oferta, tym bardziej, że z weselem wcale nie trzeba wracać do Krakowa, gdyż pobliski hotel Soray oferuje również sale bankietowe.

Kiedy warto przyjechać?

Małopolska jest piękna o każdej porze roku. Jako region turystyczny, życie tętni tam nieustannie, dlatego można zwiedzić ją nie tylko w gorące miesiące, ale również jesienią czy zimą. Baza hotelowa i gastronomiczna dostępna jest przez cały rok. Natomiast przyjeżdżając poza tzw. wysokim sezonem można liczyć na niższe ceny i krótsze kolejki przed Wawelem czy w Wieliczce.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here