W ofercie biur podróży, tudzież na przeróżnych blogach podróżniczych coraz częściej możemy spotkać dość nietypową destynację, jaką są Seszele. Czy warto tam jechać? Dla kogo takie wakacje na Seszelach będą najciekawsze? Co tam zobaczymy?

Seszele – najważniejsze informacje

Przede wszystkim należy na początek w ogóle wyjaśnić, gdzie są Seszele, ponieważ to właśnie ich lokalizacja w dużym stopniu warunkuje to, że to miejsce jest aż tak ciekawe. Otóż Seszele to kilka wysp położonych na wschód od Madagaskaru, mniej więcej 1600 km od niego. Jak już zatem widać, są to wyspy położone bez mała pośród niczego. Będąc na nich możemy naprawdę poczuć się wolni i niezależni, odcięci od codziennych trosk i przykrości. Dalej warto zaznaczyć, że choć formalnie wyspy te należą do Afryki, to jednak stanowią one swoistą mieszankę Czarnego Lądu z Azją.

Atrakcje na Seszelach

Jakie zaś atrakcje znajdziemy na tych wyspach? Przede wszystkim ich prawdziwą chlubą się piękne, piaszczyste plaże. Wyróżnia je to, że piasek jest wręcz biały, woda turkusowo – przejrzysta a całości tego niezwykłego krajobrazu dopełniają palmy, tropikalny las oraz typowe dla Seszeli chatki.

Co jeszcze tam zobaczymy? Tutaj w zasadzie nie ma klasycznych atrakcji do zwiedzania – zabytków, wielu parków itp. Są natomiast świetne warunki po prostu do odpoczynku, nurkowania, dżungla na wędrówek. Słowem – rajska wyspa.

Do tego warto dodać niezwykle korzystną temperaturę- cały rok i całą dobę jest ona w zasadzie niezmienna i wynosi około 25- 30 stopni Celsjusza. Do tego jest wilgotno, jednak w przyjemnym, umiarkowanym stopniu. Co więcej – woda jest ciepła, ma około 28 stopni aż!

Dla kogo są wakacje na Seszelach?

Z wakacji na Seszelach na pewno będą zadowolone osoby, które mają ochotę na prawdziwy wypoczynek, ale jednocześnie nie chcą wyrzekać się tej nutki adrenaliny. W końcu to przecież nada Afryka, a zatem żywiołowe tańca i barwne stroje. Z drugiej zaś strony- niczym niezmącony spokój plaż i Oceanu Indyjskiego. Podsumowując – doskonałe miejsce na wakacje marzeń na Seszelach dla zabieganych osób.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here