Zima to czas, kiedy każdy z nas tęskni za ciepłem i dodającymi energii promieniami słońca. Dni są krótkie i niejednokrotnie szaro-bure, brakuje nam witaminy D, na której brak nie możemy narzekać w Polsce jedynie wiosną i latem. Doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich, którym marzy się niezapomniana podróż, obfitująca w słońce i przyjazny klimat, będzie nasza mikołajkowa lista marzeń, która podpowie, gdzie najlepiej spędzić ten czas i sprawić prezent sobie i najbliższym.

GRUDZIEŃ

Kostaryka będzie dla Was miłą, ciepłą odmianą wobec panującej w Polsce w grudniu aury bogatej w śnieg i przymrozki. W trakcie podróży warto odwiedzić San Jose, klimatyczne miasto, posiadające urokliwe uliczki, idealne na romantyczne spacery. Największym jednak atutem Kostaryki jest jej bajeczna wręcz przyroda, która jest chroniona poprzez dobrze rozbudowaną sieć Parków Narodowych. Każdy z nich oferuje moc atrakcji dla wszystkich miłośników natury. Szczególnie polecamy Wam Aerial Tram Parque Braulio Carillo, gdzie będziecie mogli udać się przejażdżkę pomiędzy koronami drzew, korzystając z kolejki liniowej. Będziecie mogli również pospacerować po przepięknym lesie chmurowym, zobaczycie przy okazji niezwykłe gatunki węży, żab i tarantule.

Warte odwiedzenia na Kostaryce są również słynne ogrody La Paz Watefalls, gdzie żyją egzotyczne gatunki ptaków, małp i zachwycających motyli. Nie brakuje tu też węży i dużej liczby urokliwych wodospadów. Jeśli zaś marzy Wam się safari, to polecamy Africa Mia, rezerwat przyrody, który gwarantuje wspaniałe widoki i możliwość obserwowania dzikich zwierząt w ich naturalnym środowisku.

Alternatywą wobec Kostaryki jest dzika Kolumbia. W stolicy kraju, Bogocie możecie zobaczyć najsłynniejsze na całym świecie Muzeum Złota. Nie możecie też opuścić wizyty w Medellin, w którym działał baron narkotykowy Pablo Escobar. Poznacie tu na miejscu niezwykle interesującą historię jego życia, która stała się kanwą wielu książek, filmów i seriali.

Cartagena to miejsce, które pozwoli Wam poczuć niepowtarzalny klimat kolonialnych miasteczek, gdzie czas stanął w miejscu. Będziecie mogli zatrzymać się w jednej z wielu przytulnych hacjend, które do tej pory znaliście jedynie z latynoamerykańskich telenowel. Poznacie wspaniałą, kolumbijską gościnność i skosztujecie wyjątkowej, aromatycznej kawy uprawianej na tutejszych plantacjach.

STYCZEŃ

Warto wkroczyć w nowy rok w wyjątkowy sposób, aby zapewnić sobie jak najlepszy start na kolejne miesiące wytężonej pracy. Dlatego proponujemy Wam wyjazd do Republiki Południowej Afryki, gdzie zachwycicie się bajecznymi krajobrazami natury. Zobaczycie Góry Drakensberg, znaną Table Mouinatin znajdującą się w Cape Town czy jeden z najbardziej zielonych kanionów świata, czyli Blyde River Canyon. Zobaczycie tętniące zżyciem rzeki Oranje i Vaal, oraz znajdujące się na nich wodospady. Wizyta w RPA to najlepsza okazja do zobaczenia tak zwanej Wielkiej Piątki w słynnym Parku Krugera. Żyje tu około 300 gatunków ssaków oraz ponad 850 gatunków ptaków. Imponujące, prawda?

Nie można też nie wspomnieć o doskonałym winie, które produkuje się w Republice Południowej Afryki. Wyjątkowy klimat południowych terenów kraju sprzyja tworzeniu znakomitych, winnych trunków. Południe kraju to również jedne z piękniejszych jego miejsc, dlatego tym bardziej warto tutaj zatrzymać się na dłużej i posmakować tu zarówno odpoczynku, jak i wina, a także bardzo smacznych serów.

Styczeń to dobry moment na podróż do Tajlandii i Kambodży. Bangkok to niezwykle energiczne i kolorowe miasto. Zwiedzając go nie można nie zajrzeć do słynnej świątyni Wat Pho oraz Wat Arun. Polecamy także zwiedzenie chińskiej dzielnicy oraz Wat Traimit, gdzie znajduje się największy posąg Buddy wykonany ze złota.

Oprócz Bangkoku punktem obowiązkowym w planie wycieczki jest nieco od niego spokojniejsze Chiang Mai. Możecie tu obejrzeć dostojne świątynie, wzniesione setki lat temu, spacerować uliczkami miasta i przyglądać się życiu tutejszych mieszkańców. W pobliżu Chiang Mai znajduje się Elephant Nature Park, gdzie możecie podziwiać i karmić słonie.

LUTY

Doskonałym celem podróży w lutym będzie Australia. Wycieczkę warto rozpocząć od zwiedzania Melbourne, które pomoże Wam wczuć się w klimat tego kontynentu. Polecamy Wam odwiedzenie tutejszych knajpek, serwujących lokalne przysmaki oraz udział w oglądaniu rozgrywek lokalnych klubów sportowych. Kolejnym miejscem, które jest obowiązkowym punktem w planie wycieczki, jest Sydney, gdzie koniecznie musicie odwiedzić słynną operę.
Odwiedzicie też Góry Błękitne, zawdzięczające swą nazwę otaczającym je lasom eukaliptusa. Są one świetnym miejscem do pieszych wycieczek, ponieważ posiadają bogatą siatkę tras trekkingowych. Polecamy Wam trakt Six Foot Track oraz podziwianie niezwykłych formacji skalnych.

Uluru, czyli święta skała Aborygenów robi niesamowite wrażenie i cieszy się powodzeniem wśród turystów ze względu na swoje tajemnicze piękno. Jest symbolem Australii i mieści się w Parku Narodowym Uluru – Kata Tjuta. Według wierzeń etnicznej ludności, czyli plemienia Anangu jest to miejsce, w którym powstał cały świat. Dlatego przez wieki czczono ją, jako najważniejszy punkt na Ziemi. Niedaleko Uluru, znajduje się Kings Canyon, na którym wytyczono szlak wycieczkowy, pozwalający na podziwianie widoków, dlatego warto również to miejsce wziąć pod uwagę podczas swej wycieczki po Australii.

Jak widzicie, zima to idealny czas na zaplanowanie podróży marzeń w odległe, ciepłe miejsca, które pozwolą Wam na oderwanie się od chłodnych, polskich wieczorów i pozwolą naładować akumulatory pozytywną energią.

egzotyczne wakacje zimą

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here