Na takim stanowisku zatrudnienia możemy szukać zarówno w firmach prywatnych, które posiadają własne floty jak i w firmach transportowych, handlowych, turystycznych czy militarnych. Warto jednak zacząć od poszukiwania pracy w tak zwanych agencjach morskich. Są to instytucje, które znajdują dla nas pracę lub same podpisują z nami umowy. Swoją siedzibę główną posiadają na Pomorzu na przykład w Gdyni. To właśnie tam powinniśmy skierować swoje pierwsze kroki w poszukiwaniu pracy jako marynarz.

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/agencje-morskie-szukanie-zatrudnienia-jako-marynarz-wlasna-dzialalnosc-gospodarcza-jako-marynarz/

Badania lekarskie do pracy na statku

Podejmując się pracy jako marynarz potrzebne nam będzie zadbanie o formalności dotyczące stanu zdrowia. W takim celu powinniśmy wyrobić sobie książeczkę żeglarską. Dodatkowo musimy zadbać o świadectwo młodszego marynarza lub młodszego motorzysty. Są to elementy niezbędne do rozpoczęcia pracy na statku.

W jaki sposób wygląda zatrudnienie do pracy?

Zatrudnienie otrzymujemy bezpośrednio od armatora. Jest to osoba, lub firma, która zawiaduje statkiem. Będą to wspomniane agencje morskie Czy firmy pośredniczące funkcjonujący w internecie. Musimy wiedzieć, że zawód ten należy do zawodów trudnych i elitarnych, ale występuje w nim również konkurencja. Dlatego przyda nam się dobre CV, która uwzględnia wszystkie nasze ukończone szkoły, uczelnię czy zebrane kwalifikacje dodatkowe. Znajomość języków w pracy marynarza również brana jest pod uwagę w międzynarodowych zawodach, z różnych części świata. Wówczas mamy szansę na większe wynagrodzenie i pracę w lepszych warunkach.

Samozatrudnienie w zawodzie marynarza

Tak samo jak piloci, marynarze coraz częściej nawiązują współpracę z firmami. Polega to na tym, że pracujemy pod szyldem własnym, czyli naszej jednoosobowej firmy. Daje nam to względnie niższe podatki dochodowe oraz składki na ubezpieczenia społeczne. Powoduje to również wyższą pensję netto. Jednak taka forma współpracy jest znacznie luźniejsza.

Zobacz też: http://www.oltur.pl/praca-marynarza-w-jaki-sposob-wyglada/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here