O sopockim molo, Operze Leśnej, Monciaku i Krzywym Domku słyszał chyba każdy. Tymczasem miasto to ma do zaoferowania o wiele więcej! Jeśli zdecydujesz się wynająć tu apartament, Sopot i okolice dostarczą Ci niezapomnianych wrażeń. Przedstawiamy kilka mniej znanych (a co za tym idzie – mniej zatłoczonych) miejsc, które warto odwiedzić podczas pobytu w tym mieście. Zarezerwuj noclegi nad morzem – np. właśnie apartament w Sopocie – i poznaj lepiej okoliczne atrakcje!

Kiedy zarezerwujesz nocleg nad morzem, warto nie ograniczać się jedynie do zwiedzania najbardziej znanych miejsc. Poza często uczęszczanymi szlakami jest jeszcze wiele do zobaczenia. Sopot nie jest wyjątkiem! Zarezerwuj więc nocleg w Sopocie na dłużej i pozwól sobie na niespieszne poznawanie miasta. Jeśli oczekujesz prawdziwej wygody i komfortu, przejrzyj, jakie apartamenty Sopot znajdują się w ofercie firmy Sun & Snow! Warto przy tym podkreślić, że wszystkie one spełniają rygorystyczne procedury związane z pandemią koronawirusa.

Noclegi Sopot – apartamenty nad morzem i spacery poza utartym szlakiem

Razem ze specjalistami od podróżowania z firmy Sun & Snow przygotowaliśmy dla Ciebie kilka pomysłów na mniej popularne, ale bardzo interesujące atrakcje Sopotu. Na pierwszy ogień weźmy grodzisko przy ul. Haffnera 63, czyli pozostałości po dawnej osadzie obronnej, która funkcjonowała tu prawdopodobnie już w VIII wieku. To najstarszy zabytek w Sopocie! Obecnie na terenie grodziska można zobaczyć zrekonstruowane zabudowania grodu: chaty, bramę, fragment palisady. Wszystkie elementy znajdują się dokładnie w miejscach odkrycia ich pozostałości.

To fascynujące miejsce pozwala lepiej poznać dawne dzieje osadników zamieszkujących obecne tereny Sopotu, a także odpocząć od zgiełku miasta. Grodzisko mieści się bowiem pośród szumiących strumyków i bujnej zieleni. Jeśli więc szukasz noclegu nad morzem, ale chcesz też mieć możliwość odetchnięcia od tłumów turystów – ta destynacja z pewnością jest dla Ciebie!

Wynajem apartamentów Sopot – Monciak to nie wszystko!

Jeśli chcesz poznać to urokliwe nadmorskie miasteczko od mniej uczęszczanej strony, wybierz się do klasycystycznego Dworku Sierakowskich. To najstarszy istniejący do dziś budynek w Sopocie. Został wzniesiony w XVIII wieku i do dziś w jego wnętrzu zachowały się elementy wystroju z przełomu XVIII i XIX stulecia. Obecnie jest siedzibą Towarzystwa Przyjaciół Sopotu, które regularnie organizuje tu różnego rodzaju wydarzenia kulturalne i prowadzi galerię sztuki. Na tyłach dworku działa kawiarnia z bardzo urokliwym ogródkiem.

Warto też odwiedzić cmentarz żydowski, który jest położony bardziej na północ od centrum miasta, w kierunku Gdyni. Jest on datowany na początek XX wieku. Na jego teren prowadzi zabytkowa brama. Zachowało się tu jednak niewiele macew z czytelnymi inskrypcjami. Napisy, które dają się odczytać, występują w języku polskim, niemieckim, rosyjskim oraz hebrajskim. Cmentarz obecnie niszczeje – mimo że został wpisany do rejestru zabytków. Nadal pozostaje jednak miejscem niezwykle klimatycznym i ważnym świadectwem wielokulturowej historii regionu, które warto zobaczyć, gdy ma się nocleg w Sopocie.

Apartament Sopot – wynajem dla osób, które lubią nadmorskie wzgórza

Marzysz o apartamencie nad morzem, ale nie chcesz tez rezygnować z lekko męczącej, aczkolwiek dającej ogromną satysfakcję wspinaczki? W takim razie noclegi w Sopocie są w sam raz dla Ciebie! Wybierz się np. na Zajęcze Wzgórze. To rezerwat przyrody położony na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, w lasach w zachodniej części Sopotu. Rośnie tu wiele podlegających ochronie okazów roślin oraz liczne pomnikowe drzewa. Dla wielu spacerowiczów największą atrakcją jest jednak piękna panorama miasta i Zatoki Gdańskiej, która rozciąga się z punktu widokowego na szczycie wzgórza.

Warto też wybrać się na wycieczkę na Łysą Górę. Prowadzi na nią tzw. Szlak Lisów – którym zresztą możesz zajść znacznie dalej, np. na Glinna Górę. Zimą na Łysej Górze działa stok narciarski (chyba jedyny w Polsce z widokiem na morze), latem zaś zmienia się ona w miejsce spacerów i pikników. Rozciąga się stąd malowniczy widok na całą Zatokę Gdańską.

Nęci Cię już wizja takiego wypoczynku? W takim razie nie wahaj się i bukuj apartament w Sopocie, ewentualnie zobacz też inne noclegi nad morzem!

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here