Dekorując salę weselną, zwracamy uwagę na najmniejsze detale. Jednym z ważniejszych miejsc na sali weselnej są stoły. To przy nich goście bawią się i ucztują, zwracając przy tym uwagę nie tylko na serwowane dania, ale również na wystrój. Właśnie dlatego warto zadbać o to, by weselne stoły prezentowały się wyjątkowo. Z pomocą przychodzą wazony szklane, które odpowiednio dobrane, doskonale wpasują się w każdy styl wesela. Ten niepozorny, delikatny materiał, może stać się świetną bazą aranżacyjną. W wazonach szklanych umieścić można bowiem standardowo kwiaty, ale też świeczki, gałązki, ozdobne kamienie, piórka, a także połączyć różne pomysły i stworzyć ciekawą kompozycję. Pomysłów na wykorzystanie różnego rodzaju wazonów szklanych podczas aranżacji stołu weselnego jest wiele.

Kielichy martini       

Wyjątkowo subtelnymi i jednocześnie eleganckimi wazonami szklanymi są tak zwane wazony martini. Ich nazwa nie jest przypadkowa, kształtem bowiem do złudzenia przypominają duży kieliszek do wina. Te delikatne wazony szklane idealnie wpasują się w aranżacje sali w stylu glamour, będąc zwieńczeniem okrągłych stołów nakrytych białymi obrusami. Długa, pociągła nóżka sprawia, że sam wazon nie zajmuje dużo miejsca na stole, natomiast pokaźnych rozmiarów kielich, pozwala na wypełnienie go bogatym bukietem kwiatów. Na kompozycjach florystycznych nie koniec, tego typu wazony mogą zostać wykorzystane jako atrakcyjne naczynia do owoców bądź słodyczy- wszystko w zależności od kreatywności osoby aranżującej.

Tuby, walce, cylindry

Niepozorne, klasyczne naczynia w kształcie tub, walców, cylindrów mogą okazać się doskonałymi dodatkami. Tego typu wazony szklane bardzo często wykorzystywane są w aranżacjach sal weselnych w stylu boho oraz rustykalnym. Ze względu na ich kształt, łatwo jest je ozdobić dodatkowymi materiałami, na przykład sznurkiem jutowym. W tego typu wazonach szklanych uroczo prezentują się pojedyncze kwiaty, wiosną doskonale sprawdzą się tulipany. Równie polecane są żelowe kulki, które dzięki posiadanym właściwościom sprawdzą się jako baza do przechowywania ciętych kwiatów.

Szklana kula

Swoistym rodzajem wazonów szklanych jest kula, która pozwala tworzyć rozmaite konwencje zarówno z kwiatów, jak i świeczek. Szklane kule polecane są przede wszystkim dla osób, które dzięki wyrafinowanemu zmysłowi artystycznemu potrafią wykonać ciekawe kompozycje. Należy jednak pamiętać, że tego rodzaju wazony szklane zajmują na stole znacznie więcej miejsca niż tuby czy kielichy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here