Bardzo dużo osób myśli, że podróżowanie jest drogie. Jeśli czekamy do ostatniej chwili na to żeby zarezerwować dla siebie wycieczkę to nie ma się, co dziwić, że ceny są wysokie. Nic się nie bierze z niczego, dlatego trzeba coś z tym zrobić i to zmienić. Musimy szukać tanich podróży znacznie wcześniej. Wtedy ilość ofert jest o wiele większe, a ceny często są promocyjne. Widać to na przykładzie różnych biur podróży, które starają się zdobywać klientów niskimi cenami. Dostajemy promocje nawet do tysiąca złotych. To spora kwota, a tym bardziej, jeśli jedziemy w kilka osób. Można również czekać do ostatniej chwili, ale nie każdy się nadaje na takie wakacje.

Wygląda to mniej więcej tak, że jesteśmy spakowani, mamy przygotowane wszystkie dokumenty. Między czasie szukamy na Internecie ofert last minute. Jeśli coś interesującego się pojawi to nie mamy zbyt wiele czasu na wyjazd. Jeśli lubimy ryzyko i adrenalinę to będziemy się z takiego rozwiązania cieszyć. Ile można zaoszczędzić na takim wyjeździe? W niektórych przypadkach można pojechać nawet o połowę taniej, czyli mamy zysk kilka tysięcy złotych. Nie poleca się takiego rozwiązania, jeśli jedzie więcej osób niż dwie plus małe dziecko. Jeśli jedziemy w pięć osób to szanse na to, że znajdziemy coś w promocyjnej cenie na ostatnią chwilę są bardzo małe.

Trzeba wziąć pod uwagę, że te oferty, które się pojawiają to jest coś, z czego ktoś zrezygnował w ostatniej chwili. Biuro podróży nie chce mieć strat, a zatem po kosztować sprzedaje nam taką wycieczkę. My się cieszymy, ale i oni nie mają strat. Obie strony na tym dobrze wychodzą, dlatego warto na takie rozwiązanie postawić. Na pewno na tym nie stracimy tylko pojedziemy sobie w jakieś ciekawe miejsce.

Gdzie szukać takich tanich ofert?

Na pewno trzeba będzie odwiedzać kilka stron z ofertami biur podróży. Są specjalne strony gdzie znajdziemy tylko oferty last minute. Musimy liczyć się również z tym, że na podjęcie decyzji mamy kilka minut. To znaczy teraz pojawia się super tania oferta, a my właściwie po pięciu minutach dzwonimy i zamawiamy wycieczkę. To jednak nie koniec, bo wielu biura podróży jest taka zasada, że kto pierwszy wpłaci ten jedzie. Nie ma, zatem co czekać tylko trzeba natychmiast robić przelew. Bardzo często rodziny z dziećmi czekają do ostatniej chwili, bo wiedzą wtedy czy dziecko jest zdrowe i wtedy można na wakacje pojechać. Sporo dzięki temu oszczędzają, ale na pewno stres temu towarzyszy, bo nigdy nie wiadomo gdzie się pojedzie i ile ma nas to kosztować.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here