Paryż jest jednym z najsłynniejszych miast na całym świecie. Często staje się docelowym kierunkiem wyruszających na wakacje grup turystów, którzy pragną pierwszy raz w swoim życiu zobaczyć na własne oczy osławioną wieżę Eiffla i sprawdzić, czy w rzeczywistości jest ona tak wysoka, jak to prezentują liczne zdjęcia.

Paryż to miasto sztuki, kultury, wyjątkowej architektury i wspaniałej francuskiej kuchni. Na każdym kroku pokazuje swoje zróżnicowanie – tuż obok przepięknie zaaranżowanych uliczek znajdują się dzielnice zamieszkałe przez uboższych ludzi, w których nikt nie chciałby się znaleźć podczas późnych godzin wieczornych.

Zwiedzanie Paryża zawsze polega na zapoznaniu się z wieżą Eiffla, jednak nie jest to jedyny wartościowy obiekt, który warto zobaczyć w stolicy Francji. Jak zatem zaplanować całą wycieczkę w tym mieście? Do jakich miejsc koniecznie trzeba się w nim wybrać, a które można sobie spokojnie odpuścić i zadowolić się przejrzeniem ich na zdjęciach umieszczanych w Internecie?

Tak naprawdę najważniejsza i najbardziej interesująca dla turystów część Paryża nie poraża swoimi gigantycznymi rozmiarami. Obejmuje jedynie kilkanaście kilometrów, dlatego bez trudu można ją całą zwiedzić podczas jednego tygodnia spędzonego we Francji. Oczywiście ten, kto postanowi zwiedzić ją na własnych nogach, szybko się tym wszystkim zmęczy. Mimo iż historyczna część Paryża nie jest specjalnie duża, lepiej zawsze poruszać się po niej samochodami lub publicznymi środkami transportu, których we Francji na szczęście nie brakuje.

Warto też jeszcze wcześniej podzielić ją sobie samodzielnie na kilka partii. Podczas jednego dnia trudno bowiem dostać się do wszystkich ważniejszych zabytków i obiektów. Mimo iż nieraz są one oddalone od siebie o zaledwie kilka kilometrów, korki w tym najsłynniejszym mieście świata potrafią być tak gigantyczne, że odległość tą pokonuje się w ciągu paru godzin. Należy wziąć to pod uwagę, zwłaszcza jeśli swój wyjazd planuje się podczas weekendu lub dłuższej majówki.

Podczas wolnych dni turyści z całego świata przybywają do Paryża, dlatego prędko robi się w tym mieście bardzo tłoczno, co szczególnie zauważalne jest na drogach – nerwowi kierowcy raczej nie uspokoją się i nie wypoczną na wakacjach spędzonych w tym mieście.

zwiedzanie paryża wieża eifla

Jak powinno zatem wyglądać dobrze zaplanowane zwiedzanie Paryża?

Przede wszystkim najlepiej poruszać się po tym mieście publicznymi środkami komunikacji. Tym preferowanym przez większość turystów i samych Francuzów jest oczywiście metro. Świetnie rozwinięta i zaplanowana komunikacja składa się z aż szesnastu linii, na których występuje ponad trzysta stacji.

Podróże metrem bywają całkiem przyjemne i wygodne, ale samo dostanie się do jednej z jego stacji może być już bardziej problematyczne. Linie tworzone były bowiem w dawnych czasach, kiedy to nikt nie myślał o tym, że będą one wykorzystywane przez całą masę turystów.

Do niektórych z nich można dostać się wyłącznie schodami – osoby niepełnosprawne nie zawsze skorzystają z windy, przez co będą musiały zrezygnować ze swojej dalszej podróży lub udać się po prostu na inną stację. Podróże metrem będą też problematyczne dla osób poruszających się z dużymi bagażami. Większe torby najlepiej zostawić w hotelu i bez nich udać się na podbijanie całego Paryża.

A ile powinno trwać takie pełne i kompletne zwiedzanie Paryża?

łuk triumfalny

Ile dni należy w nim spędzić, aby zobaczyć przynajmniej część jego najważniejszych i najsłynniejszych obiektów? Przewodnicy turystyczni zazwyczaj uważają, że idealnym czasem na zwiedzenie niemalże całego Paryża będzie jeden tydzień. W ciągu pięciu czy sześciu dni spokojnie można udać się do najatrakcyjniejszych budowli i słynnych zabytków historycznych. Inaczej powinno się jednak planować wakacje podczas lata. Jako że większość ludzi na świecie bierze sobie urlopy właśnie w trakcie letniej pory, turystów o tej porze roku w Paryżu zdecydowanie nie brakuje. A to przez nich do najsłynniejszych obiektów tworzą się gigantyczne kolejki.

Aby dostać się na szczyt wieży Eiffla, podczas wolnego popołudnia nieraz trzeba przygotować się na kilkugodzinne czekanie. Nie łatwiej jest przy innych obiektach. Turyści bezustannie muszą stać, czekać i się denerwować, przez co nie mogą w pełni cieszyć się swoimi wakacjami. Czy istnieje jakieś rozwiązanie tego problemu? Prawdopodobnie tylko jedno. Ten, kto nie ma zamiaru stać w długich i męczących kolejkach, powinien udać się do Paryża wiosną lub jesienią, najlepiej w środku tygodnia. W takim terminie prawdopodobnie nie zastanie w mieście zbyt wielu turystów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here