Stolica Wielkiej Brytanii ma się czym pochwalić. Każdego roku do tego miasta napływają tysiące turystów z całej Europy, w tym również z Polski. Co koniecznie trzeba zobaczyć w tym mieście? Jakich atrakcji nie można pominąć podczas wizyty w najważniejszym ze wszystkich angielskich miast?

Zwiedzanie Londynu może się dla każdego z nas okazać wspaniałą przygodą

To wyjątkowe miasto, na terenie którego czekają na nas liczne i dość zróżnicowane atrakcje.Wiele radości mogą tu dostarczyć turystom spacery nad Tamizą, wspaniałym doświadczeniem będą też wycieczki śladami historii. Gdzie warto się wybrać?
Londyn to wspaniałe budowle, którym z pewnością warto się uważniej przyjrzeć.

Buckingham Palace, czyli siedziba rodziny królewskiej, bez wątpienia zalicza się do najważniejszych obiektów w tym mieście. Choć jej wnętrza są tylko okazjonalnie udostępniane gościom, dla wielu turystów możliwość obejrzenia tej budowli z zewnątrz staje się wspaniałym doświadczeniem. Drugą budowlą, której turyści z całego świata tak chętnie poświęcają swój czas, jest siedziba Parlamentu Wielkiej Brytanii. Jej najbardziej charakterystycznym elementem jest Big Ben – najsłynniejsza wieża zegarowa świata.

Tower of London, czyli potężna twierdza, która dumnie wznosi się nad wodami Tamizy, jest kolejną perełką architektury, której podczas wizyty w Londynie warto się uważniej przyjrzeć. Zabytek ten został zbudowany 900 lat temu, jest zatem świadkiem wielu ważnych wydarzeń historycznych. Innym symbolem tego brytyjskiego miasta jest London Tower Bridge – wspaniały most zwodzony, który powstał w XIX wieku. A co z zabytkami sakralnymi?

Jest ich sporo na terenie Londynu

metro w londynie

Perełką architektury sakralnej, której turyści bardzo chętnie poświęcają swoją uwagę, jest katedra św. Pawła. W trakcie jej budowy wzorowano się na bazylice św. Piotra w Rzymie, dzięki czemu świątynia ta nabrała wyjątkowego charakteru. Bardzo ważnym punktem na mapie londyńskich zabytków jest też Westminster. To opactwo znane jest jako miejsce królewskich koronacji oraz pogrzebów, odbywają się tu również inne, bardzo ważne dla Wielkiej Brytanii uroczystości.

Opera Królewska Covent Garden, londyńskie metro czy nowa zabudowa miasta, którą można podziwiać na terenie znanym jako Canary Wharf – oto kolejne ciekawostki, którymi może nas zachwycić Londyn. Zachwyca też Stadion Wembley, bardzo chętnie odwiedzany przez miłośników sportu. W tym mieście historia i nowoczesność pięknie się ze sobą łączą, a samo miasto zadziwia nas swoimi kontrastami. A przecież to jeszcze nie wszystkie atrakcje, którym warto poświęcić tutaj swój czas.

Co z tymi turystami, których fascynują przede wszystkim zbiory muzealne oraz cenne kolekcje dzieł sztuki? I dla takich osób brytyjska stolica będzie niezwykle atrakcyjnym miejscem. Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds jest tu bez wątpienia jednym z najważniejszych punktów na trasie wycieczki, warto jednak zajrzeć i do innych galerii. Tate Modern zachwyci miłośników sztuki nowoczesnej, z kolei wizyta w National Portrait Gallery stanie się wyjątkową okazją do ujrzenia portretów najwybitniejszych bohaterów związanych z Wielką Brytanią.

Miłośnicy malarstwa powinni się też wybrać do National Gallery, w której zgromadzono setki obrazów z XVI-XIX wieku. Muzeum historii Londynu, skupione na dziejach miasta, Muzeum Marynarki w Greenwich oraz Muzeum Historii Naturalnej – oto kolejne atrakcje, z których Londyn może być dumny. Dla tych, którzy będą chcieli odpocząć w otoczeniu pięknej zieleni, przyjaznym miejscem stanie się z kolei Królewski Ogród Botaniczny. Znany ze „ścieżki wśród drzew”, staje się jednym z ważniejszych punktów na turystycznym planie Londynu oraz atrakcją, która przyciąga nie tylko miłośników przyrody.

big eye

A w jaki sposób można odpocząć po zwiedzeniu tego miasta?

Na tych, którzy chcą się zabawić, a przy okazji spojrzeć z góry na Londyn, ważnym miejscem będzie London Eye. Ten diabelski młyn dumnie wznosi się nad wodami Tamizy, a rozciągający się z niego widok na długo pozostanie w pamięci każdego turysty. Co ciekawe, to liczące sobie ponad 130 metrów koło jest jedną z kilku budowli, które pojawiły się na terenie Londynu tuż przed wkroczeniem w XXI wieku.

Koło Milenijne szybko stało się wielką atrakcją, dołączyło też do tych obiektów, z którymi Londyn jest najczęściej kojarzony.
Wycieczki po Londynie mogą się dla każdego z nas okazać wspaniałą przygodą. W ich trakcie można ujrzeć wiele malowniczych zakątków oraz miejsc, które w dziejach Wielkiej Brytanii odegrały bardzo ważną rolę.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here