Mówi się, że cudze chwalimy, a swego nie znamy. Tak też trochę jest, ale można to zmienić. Odkryj cudowne miasta na mapie Polski, które warto odwiedzić i poznać!

Zobacz też: http://www.nadwisla.pl/podroze-po-polsce/

Wrocław

To miasto ma niepowtarzalny klimat. To, co je wyróżnia to skontrastowana architektura. Z jednej strony Wrocław ma mnóstwo starych kamienic, a z drugiej bardzo innowacyjnych budowli. Można spotkać w nim również budynki, które z jednej strony są odnowionymi kamienicami, a z drugiej – kompletnie nowoczesnymi. Charakterystyczne dla tego miasta jest punkt widokowy Sky Tower, a też figurki krasnali umieszczone po mieście. 

Łódź

To miasto wyróżnia się Manufakturą, czyli takim centrum handlowym, w którym można znaleźć nietypowe sklepy, a też warto zauważyć, że są one duże i w tradycyjnych sieciówkach jest też więcej asortymentu niż w sklepach w centrach handlowych dużych miast. Zaraz z Manufaktury można wyjść i przejść się ulicą Piotrkowską, która jest bardzo długa, ma wiele licznych sklepików, sklepów i charakterystyczny klimat.

Kazimierz Dolny

Sercem Kazimierza Dolnego jest starówka, w której centrum mieści się duży plac okrążony restauracjami i sklepikami z pamiątkami. Kazimierz Dolny słynie z legendy o kogucie, który jako jedyny uchronił się przed atakami smoka. To dlatego charakterystyczne dla tego miasta jest figurka koguta ukazywana na rozmaitych pamiątkach – filiżankach, pocztówkach, a nawet produktach do jedzenia.

Trójmiasto

Z jednej strony traktowane jest, jako jedna całość, ale tak naprawdę Gdańsk, Gdynia i Sopot mają swój indywidualny klimat. Sopot słynie z wielu hoteli i miejsc do imprezowania, a Gdańsk to piękne wąskie uliczki i cudowna ceglana architektura. W każdym z miast czuć cudowny powiew powietrza i zdecydowanie jest tam iście morski klimat.

Kraków

Podobnie do Gdyni, Sopotu i Gdańska – Kraków jest jednym z najbardziej popularnych miejsc na mapie Polski. Tam po prostu trzeba być i poznać to górskie jedzenie, klimat góralski i niebywałe powietrze. Dostęp do gór i ludowej kultury sprawia, że można przenieść się w zupełnie inny klimat.

Przeczytaj też: http://www.pbp-bank.pl/2-nietypowe-rzeczy-o-wystawianiu-faktur/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here