Maroko to państwo leżące w północno-zachodniej Afryce. Leży nad Oceanem Atlantyckim oraz Morzem Śródziemnym. Jest ono na tyle blisko Europy, że często jest destynacją podróży turystów ze starego kontynentu. Ciekawą propozycją jest samodzielne zaplanowanie swojej podróży. Chodzi o to by zrezygnować z pośrednictwa biura podróży i na własną rękę poznać piękno Maroka. Jak to zrobić? Jak przygotować się do podróży?

Maroko na własną rękę – zaplanuj czas i termin

Podróże przygotowane z głową należy planować z wyprzedzeniem. Tak samo jest z wycieczką do Maroko. Na początek, trzeba wybrać termin wyjazdu. Odpowiedz sobie na pytanie o to jakiej pogody oczekujesz i kiedy możesz dostać urlop. Zastanów się też nad tym na jak długo chcesz wyjechać. Tydzień? Czy może to będzie za mało i możesz na wycieczkę poświęcić dwa tygodnie?

Lot? Tylko bezpośredni

Jeśli nie chcesz stracić sporych pieniędzy to wybieraj loty bezpośrednie. Jeśli zdecydujesz się na międzylądowania to pamiętaj, że może Cię to sporo kosztować. Trzeba będzie zapłacić za nocleg, jedzenie na miejscu… a być może dasz się namówić też na jakieś dodatkowe rozrywki.

Sposób poruszania się

Na pewno nie będziesz chciał siedzieć w jednym miejscu. Trzeba być w ciągłym ruchu. Najlepiej jest, więc wypożyczyć samochód. Jeśli masz polskie prawo jazdy, to obowiązuje ono w Maroko. Nie musisz przejmować się tym, czy policja je uzna w razie jakiejś kontroli. Wszystko będzie w porządku. Wypożyczone auto da Ci sporo wolności i pozwoli jechać tam gdzie chcesz i kiedy chcesz. Co ciekawe, samochody można oddawać i wypożyczać bezpośrednio na lotnisku. Dla pewności, lepiej je jednak wcześniej rezerwować. Zwłaszcza, jeśli masz jakieś szczególne wymagania.

Nocleg

Bardzo ważne jest też wcześniejsze zarezerwowanie noclegów. Jeśli już ustalisz wszystkie punkty podróży, które koniecznie chcesz zobaczyć powinieneś ustalić łączącą je trasę. Wtedy, będziesz też mógł poszukać miejsc do spania. Lepiej jednak żebyś nie zostawiał tego na ostatnią chwilę. W końcu, nie chcesz mieć nieprzyjemnej niespodzianki na miejscu i to tysiące kilometrów od własnego domu.

Kultura

Maroko to kraj muzułmański, więc jego kultura różni się od polskiej. Oznacza to, że przed wyjazdem powinieneś też poczytać sobie, co wolno robić w Maroko, a czego robić nie wypada. Z racji tego, że to kraj należący do kultury islamu na swoje ubrania powinny szczególnie uważać panie. Nie muszą one zakrywać głowy, ale tanktop i szorty nie będą najlepszym zestawem na zwiedzanie Marrakeszu. Przygotuj się też na to, że mieszkańców bardzo będą interesowały Twoje pieniądze.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here