Coraz większa konkurencja na rynku hotelarskim sprawia, że musimy walczyć o mocną pozycję na rynku oraz dbać o to, by nasi klienci czuli się we wnętrzach naszego hotelu komfortowo. Każdy gość przekraczający hotelowe progi powinien spotkać uśmiechniętą obsługę, która zadba o to, by jego pobyt był niezapomnianym, pozytywnym wspomnieniem.

1. Uśmiech i życzliwość

Wysoka kultura osobista, chęć niesienia pomocy, uśmiech i życzliwość – to powinny być cechy naszej hotelowej kadry. Niezadowoleni goście hotelowi narzekają zazwyczaj nie tyle na różnego rodzaju niedogodności natury technicznej, ale właśnie na to, w jaki sposób zostali potraktowani przez personel hotelu, niezależnie od tego, czy rozmawiali z recepcjonistką, managerem, czy może pokojówką, albo sprzątaczką.

 2. Sprawność oraz szybkość obsługi klienta

Niezależnie od tego, z jakim problemem przychodzi do nas klient, należy zadbać by załatwił sprawę u jednej osoby. Pomyślmy o odpowiednich kompetencjach naszych pracowników – wszystkie kwestie powinny być możliwe do rozwiązania u recepcjonisty.

 3. Kompendium wiedzy o okolicy

Pracownicy hotelu powinni w perfekcyjny sposób mieć opanowane to, co dzieje się/usytuowane jest najbliższej okolicy hotelu. Nie jest ważne, czy nasi goście pytają o najbliższy sklep spożywczy, taksówkę, aptekę, czy może o ofertę kulturalną, albo turystyczną. Trzeba dbać o to, by kadra hotelowa pomogła gościom w każdej kwestii.

 4. Indywidualne traktowanie

Chcesz, by odwiedzający Cię goście czuli się wyjątkowo? Wystarczy, że ciepło uśmiechniesz się do nich na powitanie i przy możliwej okazji zapytasz, jak się czują, oraz czy nie potrzebują pomocy z Twojej strony. Liczą się także niewielkie, oryginalne gesty. Może np. przygotujesz w ciekawy sposób barek kawowy?

 5. Bądź niewidoczny, ale zawsze gotowy do pomocy

Ważne jest, by obsługa hotelowa zawsze czuwała i była gotowa nieść pomoc mieszkańcom hotelu oraz gościom restauracji lub organizowanego wesela. Jednak nie powinna być przy tym zbytnio widoczna – ma pojawiać się, jeśli tylko przyjdzie potrzeba pomocy.

Nie zapominajmy także o dyskrecji – każdy chce w sposób komfortowy oraz z możliwą dozą prywatności spędzić czas na relaksie w hotelu. Dla gości niezwykle ważna jest dyskrecja obsługi hotelowej, która potrafi zachować tylko do własnej wiadomości problemy, z którymi borykają się goście.  

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here